Делегати від Представництва ЄС в Україні зустрілися у Запоріжжі з представниками влади, бізнесменами громадськими активістами. Розказали про можливості виходу на європейські ринки та нові програми Європейського Союзу
Протягом останніх років Європейський Союз активно допомагає Україні виконувати умови підписаної нами Угоди про асоціацію. Крок за кроком в країні реалізовуються заплановані реформи. А щоб ми не схибили, європейці підставляють своє плече, підказують та консультують, адже колись самі проходили подібний шлях. Окрім того, регулярно розробляють спеціальні програми, які спрямовані на підтримку тієї чи іншої реформи, малого та середнього бізнесу, розвитку демократичного суспільства. Одні проекти успішно закінчуються, інші стартують.
Саме про нові можливості спілкувалися із запоріжцями, протягом двох днів, представники ЄС в Україні. Варто відзначити – переповнені зали, активні дискусії та цікаві, глибокі запитання засвідчують, – суспільство готове до змін та вдосконалень, люди у пошуках нових шляхів.
Зокрема, Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова заглибилася у пріоритети допомоги яку надає Європейський Союз Україні, розказала про реформу державного управління. Особливо цікавою була доповідь про нові інформаційні, осівітні та культуріні проекти, які стартували в Україні.
Вона презентувала інформаційну кампанію проекту «Будуймо Європу в Україні», яка складається з серії інформаційно-просвітницьких заходів: вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів тощо. Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.
Детально зупинилася на знайомстві з проектом «Креативна Європа». Це унікальна програма спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. З 2014 до 2020 року на підтримку європейських проектів, що дають можливість подорожувати, охоплювати нові аудиторії, обмінюватися практичними навичками та вдосконалюватися, планується виділити 1,46 мільярда євро.
Українські бізнесмени мають чудову можливість просувати свої товари на європейські ринки.
Другий блок круглого столу був зосередженим на корисній інформації для підприємців. Менеджер програми «Консультації для малого та середнього бізнесу» ЄБРР Тимур Алілов розповів про інструменти ЄС для розвитку малого і середнього бізнесу в Україні. Окремо зупинився на програмі «EU4Business». Показав шляхи та інструменти, відмітив особливості виходу українського бізнесу на ринку ЄС.
Для кращого розуміння процедури просування власного бізнесу, нових умов, які дає Угода про асоціацію та зона вільної тогрівлі з ЄС була проведена ще одна зустріч. Тут говорили про більш практичні моменти. Запоріжців ознайомили з успішними історіями українських підприємців, які експортують на ринки Європейського Союзу.
Активіність запорізьких підприємців та громадських активістів надихає. Сподіваємося найближчим часом ми зможемо розказувати власні успішні історії та поділитися особистим досвідом з представниками інших міст.