Цікаві та невідомі сторінки історії нашого краю розповіла нам Ганна Черкаська – відомий краєзнавець, вчитель та журналіст.
Близько 90 років тому відбулася визначна подія – у 1932 о 6:30 вечора перший генератор Дніпрогесу дав промисловий струм. Станцію запустили на півроку раніше (!) наміченого строку.
Через рік відбулося випробувальне шлюзування кораблів у системі шлюзів Дніпрогесу. Після випробовувань, було відкрито рух суден на дніпровському шлюзі – запустили пасажирський пароплав Київ-Херсон “Софія Перовська”.
Пароплав “Софія Петровська”, 1933 рік
Трохи раніше, у 1928, на Дніпробуді було відкрито механічні майстерні й закладено перший бік мосту через Новий Дніпро.
1 травня 1935 року – у Запоріжжі було відкрито Парк металургів, а на Хортиці – будинок відпочинку “Запоріжсталь”.
До парку вела вулиця Паркова. Біля входу до парку були каси, що продавали квитки: вхідні, на качелі-каруселі, до кімнати сміху, поїздки на поні та до цирку-шапіто. Людей із посвідченням працівника “Запоріжсталі” пропускали безкоштовно. До будинку Громадських організацій (нині міськУВД) можна було приїхати з Правого берега трамваєм.
Парк Металургів, 1934 рік
Будинок відпочинку “Запоріжсталь”
1 травня 1908 – у с. Царекостянтинівці (нині Комиш-Зоря) Куйбишевського району було відкрито поштове відділення. А у 1921 – у Мелітополі засновано краєзнавчий музей із ініціативи археолога Д. Я. Сердюкова, який став першим директором музею.
Мелітопольський краєзнавчий музей
У 1922 році поблизу Поліг була утворена комуна “Авангард” – перша комуна в Запорізькій області. Її утворили селяни, намагаючись врятуватися від голоду.
Гуртожиток для членів комуни “Авангард”, 1930