Головна » Общество » Цікавинки запорізької історії: прибуття делегації більшовиків і фестиваль, присвячений козацтву

Цікавинки запорізької історії: прибуття делегації більшовиків і фестиваль, присвячений козацтву

Новини Запоріжжя

Цікаві сторінки запорізької історії розповідає нам Ганна Черкаська – відома краєзнавець, історик та журналіст.

7 червня 1919 – до Гуляйполя прибула делегація більшовиків на чолі з К. Ворошиловим та В. Межлауком для координації спільних дій червоних та махновців. Згідно з наказом Л. Троїцького більшовики мали розстріляти комдива Махна.

1991 – відбувся Всеукраїнський фестиваль “Хортиця”, присвячений 500-річчю козацтва.

7 червня 1940 року на Чернігівщині народився Володимир Ілліч Голобородько український журналіст, письменник-афорист. Чому афорист? Сам Володимир пояснює так:

Афоризм — це добре відредагований роман Афоризм має перевагу над романом: його завжди дочитують до кінця. Учительський любимчик (А чому б їм не бути? Батько Ілля Григорович — учитель історії, географії; мати Ганна Григорівна — учитель української та російської мов і літератури) ріс цікавою дитиною: золота голова (прекрасна пам’ять, матеріал схоплює злету), золоті руки (все може налагодити з техніки; готувати, консервувати на кухні), але ж збиточний крий Боже! (не язик, а язицюра у хлопця).

Сімнадцятилітній Володя з батьками переїхав до Запоріжжя, жили на Павло Кічкасі, мама викладала у СШ№46. А юний талант працював ґазозварником на Запорізькому комбінаті будівельних деталей.

У 1959-1962 рр. був студентом Верхньохортицького педагогічного училища. Спробував цілу чверть пропрацювати вчителем Запорізького спецінтернату N 3, поки лоба не поголили. Армія, Московський державний університет імені Ломоносова, філософ, викладач філософії. З Москви – додому, до мами, потім до Києва. Чому? Знайдіть відповідь у афоризмі Володимира:

В СРСР найшвидша черга — кулеметна. Найбільше вільних місць — для подвигу. Коли любиш Батьківщину, влада не має великого значення. Рідну землю любимо за те, що в ній зарито стільки талантів!

Член УРП з 1990; Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих. Редактор газет «Самостійна Україна», «Независимость», «Правда України». Працював у Верховній раді, звідки виніс кілька уроків: Щоб керувати країною дурнів, треба бути хоча б трішки придуркуватим. Поки батьки були живі Володя часто приїздив у Запоріжжя, охоче й багато спілкувався, давав інтерв’ю для газет, радіо. Нині приїздить рідко, але його афоризми влучають: Як війна шаліє, то закон німіє. Завойовник знущається з підкореного народу, а підкорений — з себе.