Ганна Черкаська – запорізька краєзнавиця та дослідниця – продовжує розповідати про історію нашого краю. Журналістка поділилася подіями, що відбувались 21 грудня. Зокрема, розповіла про запуск перших тролейбусів.
21 грудня 1751 – видано царський указ про розгляд питання щодо заселення Півдня Російської імперії (і нинішньої Запорізької області) сербськими військовими переселенцями (так звана Новосербія).
Тієї ж дати, але у 1801 році, в містечку Іллінці на Київщині народився Тимко (Хома) Падурра, поет, бандурист, автор пісні «Гей, соколи!». Його пісні «Козак» і «Лірник» поклав на музику Микола Лисенко. Очолював школу кобзарів і лірників. У 1828-му Томаш Падура з лірою за рік обійшов пішки Україну: від оселі до оселі, відвідав усі козацькі січі, побував на Хортиці, закликав звоювати «байстрючий плід могол».
21 грудня 1949 роцу у Запоріжжі, до 70-ліття з дня народження Сталіна, урочисто відкрили першу лінію тролейбуса.
Читайте также: Запорожский судья стал членом Высшего совета правосудия
Почалося дійство мітингом. Після цього весь склад тролейбусного парку (шість комфортабельних машин МТБ-82) рушили маршрутом № 1. Магістраль довжиною в 6,3 км зв`язала Шосте селище (бульвар Б.Хмельницького) з головною конторою “Запоріжсталі”. Маршрут мав три зупинки: з них дві конечні – “Проспект Сталіна”, Прохідна “Запоріжсталі”; та одна на вимогу – “Діагональна”.
Вартість проїзду однієї зупинки коштувала 20 копійок, а повний квиток – 40 копійок. Пізніше біля кабіни водія вивісили таблиці вартості проїзду від 10 до 90 копійок. Здали, промітингували, відзвітували і все.
Читайте также: В Шевченковском районе приостановят движение общественного автотранспорта
А 25 грудня розпочався регулярний рух 20-хвилинного маршруту. На лінії працювало 6 тролейбусів, парк розташовувався в ангарі біля зупинки “Запоріжсталь” (зберігся до цього часу). Від Б. Хмельницького через пр. Сталіна йшов до головної прохідної “Запоріжсталі”. Пів квитка до Діагональної (зуп. На вимогу).