Мы в соцсетях
INFORM.ZP.UA – это информационный портал и сайт новостей города Запорожья. Каждый день мы рассказываем главные и свежие новости политики, экономики, культуры, криминал, происшествия, спорта Запорожья и Украины. Фото и видео репортажи за сегодня. Онлайн актуальные и последние новости Запорожья и Запорожской области за день. Информация и персоны Запорожья. INFORM.ZP.UA публикует статьи запорожских журналистов, расследования и честную аналитику. Мы очень ценим наших читателей и отбираем и размещаем для них самую важную информацию о событиях города Запорожья и области.
----:--
Мы в соцсетях
Головна » Общество » Осенняя рыбалка в Запорожье: где можно наловить рыбу

Осенняя рыбалка в Запорожье: где можно наловить рыбу

Осенняя рыбалка в Запорожье: где можно наловить рыбу

Ілюстративне фото

Восени для любителів риболовлі відкриваються можливості наловити хижої риби великих розмірів. Розповідаємо, де можна порибалити запоріжцям, та які місця є забороненими.

В рибоохоронному патрулі зазначають, що восени складніше зловити сома, він починає рідше з’являтися, тримається глибше і краснопірка. У сонячні дні, коли до обіду вода стає тепліше, знову починає клювати карась і лящ.  Більш рухливими в пошуках здобичі стають
судак, окунь, харіус, форель, головень і в’язь. 

Де наловити рибу

У Запоріжжі можна відправитися на риболовлю в село Розумівка, що на правому березі Дніпра. Там є ставок, де можна зловити на гачок сома, ляща і карася. Найзручніше добиратися власним транспортом.

Також “рибне місце” є на урочищі Вирва, неподалік від Гранітного кар’єру. Там можна виловити з Дніпра тарань, підлящика, карася. Потрапити туди можна на автомобілі.

Урочище Вирва.
Фото: Inform.zp.ua

Де забороняється рибалити

В Запорізькій області діє заборона на вилов риби впродовж всього року на ділянці Каховського водосховища униз від греблі Дніпровської ГЕС на відстані 2 км. На Дніпровському водосховищі забороняється рибалити у верхніх б’єфах гребель (гідростанцій) на відстані ближче ніж 500 м до греблі. Про це Inform.zp.ua повідомили в Управлінні державного агенства меліорації та рибного господарства у Запорізькій області.

Дніпровська ГЕС.
Дніпровська ГЕС. Фото: Inform.zp.ua

Проте з часом, приблизно на початку листопада, затвердять перелік меж зимувальних ям у період зимівлі водних біоресурсів.Там до початку нерестової заборони буде заборонено будь-яке рибальство, зазначив головний спеціаліст відділу іхтіології, регулювання рибальства та аквакультури Запорізького рибоохоронного патруля Максим Бронзюк в коментарі Inform.zp.ua.

Ловля раків

З 20 вересня рибалкам дозволили ловити раків. Одній особі за добу можна впіймати 30 раків. При цьому мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам становить 9-11 см (у залежності від водойм), зауважують в Державному агенстві України з розвитку меліорації.

Проте рибалкам забороняється ручне збирання раків у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу).

Ілюстративне фото

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Штраф за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Які є заборони у рибальстві

Є кілька важливих заборон, не дотримуючись яких, ви можете отримати штраф. Ловити рибу не можна в:

  • період, коли діє нерестова заборона;
  • період, коли діє заборона на ловлю під час линьки;
  • період, коли діє заборона на ловлю в зимувальних ямах;
  • період, коли діє заборона на ловлю з човна (закриття навігації, нерест).

Основні заборони на риболовлю в Запорізькій області діють з квітня по червень.

Незалежно від сезонних обмежень, в законі написаний список знарядь лову, які заборонені при будь-яких умовах і відноситься до браконьєрських. Штраф можна отримати, якщо використовувати:

  • отруйні та вибухові речовини;
  • електрострум;
  • колючі знаряддя;
  • пневматична і вогнепальна зброя (крім, гарпунних підводних рушниць);
  • верши, бредні, мережі та ін., тобто промислове знаряддя лову.

Штрафи за порушення обмежень

Наразі діють наступні штрафи за порушення любительського рибальства в Україні:

  • Порушення правил рибальства – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти
    неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають
    дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів) – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення,
    які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Яку рибу можна ловити

Відповідно до чинних правил, рибалка може необмежено ловити атерину, верховодку, карликового сома, ротань-головешку, сонячного окуня, тюльку, чебечка амурського, рапанів.

Українців попередили про штрафи. Запам'ятайте ці правила вилову риби, щоб не влетіти в копійку

Однак на всі інші види риб (білий амур, лин, лящ, щука, товстолоб тощо) діє обмеження до трьох кілограмів чи одна штука, якщо на цю особину стоїть подібний ліміт.

Стосовно раків, то їх можна виловити не більше 30 штук, молюсків – до п’яти кілограмів, а креветок – до кілограма.

Українців попередили про штрафи. Запам'ятайте ці правила вилову риби, щоб не влетіти в копійку

Також в Україні збільшили штрафи за незаконний вилов.

Українців попередили про штрафи. Запам'ятайте ці правила вилову риби, щоб не влетіти в копійку

В Україні контроль над дотриманням правил риболовлі здійснюється на державному рівні. Вся нормативно-правова база, що стосується рибного господарства, охорони водних біоресурсів, використання водойм, а також правил спортивної та аматорської риболовлі знаходиться на сайтах Державного агентства рибного господарства України, а також Головного управління охорони водних біоресурсів.

Чи можна рибалити під час комендантської години?

Під час комендантської години заборонено ходити на риболовлю. Наприклад, у Запоріжжі вона розпочинається в 00:00 й триває до 05:00. Громадяни, які не мають спеціальних перепусток, повинні перебувати вдома.