Перш ніж розпочинати ремонт, важливо продумати та спланувати черговість виконання тих чи інших робіт, щоб уникнути неприємностей. Так, наприклад, ви можете бути впевнені, що свіжофарбовані стіни не зіпсуються цементним пилом, натяжну стелю не проткне металевий профіль, а щойно покладений паркет не буде пошкоджений дріллю, яка на нього впала, або іншим важким інструментом. Фахівці розповіли, як грамотно спланувати послідовність ремонтних робіт і що робити спочатку, підлогу або натяжну стелю, повідомляє Інтерфакс.
Як монтується натяжна стеля
Незалежно від того, до чи після ремонту підлоги виконується монтаж натяжної стелі, робиться він завжди за схожою схемою, каже керівник компанії «Altior» Юрій Ніконов. Спочатку з чорнової стелі видаляють все непотрібне: фарбу, що облупилася, стару штукатурку, гачки для люстр, розетки, старі проводи і т.д. Робиться це для того, щоб потім, коли стеля буде змонтована, нічого з перерахованого вище не могло впасти і пошкодити її. Інакше, у кращому разі, полотно доведеться натягувати заново, у гіршому — повністю його замінювати.
Далі виконується монтаж конструкції для встановлення натяжної стелі та закладних для електроприладів, проводиться розведення проводів, встановлюються розподільні коробки, трансформатори та інші елементи, які потрібно або сховати під полотном, або вивести у спеціальні ніші.
Після цього можна приступати до головного етапу – власне натягування стельового полотна. Якщо воно зроблено з ПВХ-плівки (найчастіше), використовується теплова гармата. Гаряче повітря, температура якого в процесі установки може досягати +50°С, робить матеріал еластичнішим, завдяки чому він добре тягнеться. У такому вигляді фахівці натягують і фіксують його по периметру, а коли полотно охолоне, стеля стане ідеально ровною.
Натяжні плівкові стелі можуть мати різну поверхню: глянсову, матову або сатинову. У кожної свої особливості та переваги, але всі вони водонепроникні. За словами виробників, таке полотно здатне витримати до ста літрів води на квадратний метр.
Натяжні стелі бувають і тканинними. Вони добре виглядають, а при монтажі не потрібно нагрівати повітря в приміщенні до температури сауни. Але такі стелі мають свої мінуси, головний з яких — низька вологостійкість. Якщо сусіди затоплять або дах протече, тканинна стеля намокне.
В якій послідовності робити ремонтні роботи
Юрій Ніконов рекомендує в першу чергу виконувати найбрудніші роботи, і тільки потім переходити до чистового оздоблення, тобто фарбування стін, поклейки шпалер, монтаж підлог та оформлення стельового простору. Іншими словами, спочатку потрібно виконати «штроблення» стін (так називають процес створення в них канавок для приховування кабелів), прокласти дроти, зробити стяжку підлоги, зашпаклювати вертикальні поверхні. Якщо планується використання декоративної штукатурки, її слід наносити до чистової обробки приміщення.
Коли ж робити підлогу, а коли стелю? Розглянемо два варіанти.
Спочатку підлога, потім стеля
Сьогодні доступні різні види покриття для підлоги, найпопулярніші: паркет, паркетна дошка, лінолеум, ламінат, керамічна плитка, наливна підлога і т.д. Далеко не завжди є сенс робити нову підлогу, зазначають експерти. Часто можна відреставрувати стару, наприклад, паркет. Але потрібно враховувати, що в процесі циклювання утворюється багато пилу, тому його бажано робити до встановлення стелі.
Коли підлога буде готова, можна приступати до монтажу натяжної стелі. Для цього бажано звернутися до спеціалістів. «Залучення вузькопрофільних фірм, які займаються виключно стелями, вигідніше з кількох причин, — каже керівник компанії «Стелероб» Юрій Ліхолат. — По-перше, вони завжди знають новинки, що надходять на ринок, а по-друге, мають широкий асортимент плівок і тканин, фурнітури і навіть світильників».
Фахівці виконують виміри, розробляють дизайн майбутньої стелі, допомагають із вибором відповідного матеріалу. Потім роблять монтаж стельової конструкції (зазвичай протягом кількох годин). На всі роботи надаються гарантії.
У випадку, коли спочатку робиться підлога, а вже потім стеля, багато очевидних плюсів. Але є й підводне каміння. Наприклад, при монтажі натяжних стель майже завжди використовуються драбини або будівельні риштування, які можуть подряпати або пошкодити покриття підлоги. До того ж, у процесі монтування стелі часто утворюється чимало пилу (хоча б у результаті свердління), який осідає на підлогу. Навіть перфоратори з пиловловлювачем, які, наприклад, використовують монтажні бригади компанії «Altior», не здатні повністю його позбавити.
Спочатку стеля, потім підлога
Частина фахівців з ремонту вважає правильним спочатку зробити натяжну стелю, а вже потім займатися покриттям для підлоги. Але при цьому відзначають, що до моменту монтажу стельового полотна бажано, щоб підлога вже була вирівняна — так драбини та будівельні риштування стоятимуть твердо, не хитаючись, завдяки чому майстри зможуть виконати свою роботу якісніше і без ризику впасти.
У такій послідовності виконання ремонтних робіт є одна велика перевага: можна бути впевненим, що щойно укладена підлога не буде вкрита товстим шаром пилу, подряпана драбиною або іншим інструментом. При цьому готова стеля, як і стіни, також залишаться неушкодженими.
То все ж таки, що робити першим — натяжну стелю чи підлогу? Однозначної відповіді це питання немає. Різні спеціалісти відповідають на нього по-різному. Але більшість із них сходяться на думці, що вибирати між двома варіантами, швидше за все, не доведеться, оскільки майстри з великою ймовірністю запропонують третій, який буде оптимальним для конкретного замовника, упевнений керівник проекту «Новий Дім» Андрій Шум.
Сучасні натяжні стелі – це складні дизайнерські конструкції, нерідко багаторівневі, з різними видами підсвічування, нішами для штор, фотодруком та ін. Але навіть звичайне натяжне полотно змонтувати самому, не маючи спеціальних знань і навичок, вкрай складно. Ця непроста справа краще довірити професіоналам. Вони не тільки візьмуть відповідальність за свою ділянку роботи, а й налагодять взаємодію з іншими бригадами, результатом чого стане грамотно спланований та якісно виконаний ремонт, а отже, і задоволений клієнт.