inform.zp.ua

У Запоріжжі виявили небезпечну карантинну рослину: як вона виглядає

В Запорожье обнаружили опасное карантинное растение: как оно выглядит

Фото: Госпродпотребслужба в Запорожской области

В Олександрівському районі фітосанітарні інспектори виявили небезпечний карантинний бур’ян – ценхрус довгоголковий.

Про це повідомляють в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Ценхрус довгоголовий-карантинна рослина, яка обмежено поширена в Україні.

Як виглядає рослина

Це однорічна трав’яниста рослина висотою від 20 до 80 см.стебла товсті, плоскі, прямі, добре облистнені і розгалужені; листя гладкі, лінійні, вузькі, шириною 2,5–5 мм, згорнуті, зверху загострені. У молодих рослин листя м’які і еластичні, у старих — тверді і грубі. Піхви листя широкі, пухкі, заходять одна за іншу, з добре помітним опушеним торочкуватим язичком. Суцвіття-переривчаста волоть з 8-20 колосків, розташованих по одному або по кілька разом. Супліддя-колючі двоквіткові колоски довжиною 8-9 мм, шириною 5-6 мм. Колоскові лусочки Жовтозелені, грубі, дерев’янисті. Плід-зернівка. Зернівка має чорно-бурий або зелено – жовтий колір, схожа на насіння суданської трави, але менше за розміром, покрита Колосковою лускою і оточена гострими шипами, завдяки яким прикріплюється до шерсті тварин і одягу людей.

Фото: Госпродпотребслужба в Запорожской области


Якої шкоди приносить бур’ян

У польових умовах насіння проростає в кінці квітня або початку травня. Цвіте в кінці червня-липня, плодоносить в серпні–вересні. Одна рослина утворює близько 2000 насінин, які обсипаючись, засмічують грунт і урожай. Максимальний термін, протягом якого насіння залишаються життєздатними в грунті, становить п’ять років. Насіння добре проростає в грунті з глибини 5-15 см. Максимальна глибина, з якої зафіксовано проростання бур’яну, — 25 см. Після скошування рослин ценхруса довгоголкового з вузла кущіння і пазушних бруньок відростають нові пагони, тому скошування є неефективним агрономічним методом.

Шкідливість бур’яну в тому, що його плоди пошкоджують шкіру тварин, потрапляючи разом з кормом в порожнину рота тварин, ранять її і шлунково-кишковий тракт, викликаючи пухлини і виразки, шипи бур’яну і можуть поранити шкіру ніг і рук людей. Поширюється бур’ян чіпляючись до шкіри тварин, одягу людей, коліс автомашин, насіння бур’яну розносяться на далекі відстані від материнської рослини. Крім того, дозрілі колоски легко перекочуються вітром. Вони довго тримаються на поверхні води і навесні з талими водами переміщаються на нові місця.

Як боротися з карантинною рослиною

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області закликає користувачів земельних ділянок при виявленні вогнищ ценхруса довгоголкового механічно виривати з коренем.

Як писав раніше Inform.zp.ua, в Заводському районі Запоріжжя виявлена компанія, що займається регенерацією гуми. Підприємство може бути одним із забруднювачів повітря в місті.

Exit mobile version