inform.zp.ua

Запорізькі першокласники пішли до школи: що на них чекає у новому навчальному році

Школа

У Запоріжжі та по всій Україні розпочався новий навчальний рік. До шкіл пішли мільйони першокласників, тому inform.zp.ua зібрав інформацію про новий навчальний рік для маленьких учнів.

У нашому матеріалі ви дізнаєтеся, як сфокусувати увагу своєї дитини на навчанні, як проходитиме навчальний рік та думка батьків щодо цього.

Як підготувати дитину до навчання

У п’ятницю, 1 вересня, розпочався новий навчальний рік. Класна керівниця першого класу однієї зі шкіл Запоріжжя поділилася порадою, як підготувати дитину до навчання у школі:

Батьки – це перші люди, які впливають на свою дитину. Саме від настрою батьків залежить настрій дитини до навчання, до школи та до всього іншого. У сучасних умовах онлайн-навчання вчитель самостійно сфокусувати увагу дитини на навчанні не може. У першому класі потрібна дуже велика допомога батьків, тому перше, що потрібно робити, це працювати з батьками. Батьки працюють з дитиною, а потім вже за допомогою різноманітних ігор, вчитель теж фокусує увагу дітей на те, що робитимуть у навчальному році.

Дистанційне навчання у школах Запоріжжя продовжується і в новому навчальному році. За заявами місцевої влади такий формат навчання буде перший семестр. У другому семестрі у школах можуть запровадити змішану форму навчання, якщо укриття в освітній установі відповідатимуть вимогам.

Про змішану форму навчання може говорити лише військова адміністрація. Поки військова адміністрація міста не видасть розпорядження, жодного самостійного ухвалення рішення про змішану форму навчання жоден заклад не зможе ухвалити. Швидше за все змішаного навчання не буде, – вчителька перших класів, Юлія.

Як проходитимуть уроки

Для навчання педагоги використовуватимуть онлайн-платформи для зв’язку.

Навчання, як і минулого року, проходитиме онлайн у Google Meet. Діти приєднатимуться до зустрічі в той час, коли не звучатиме тривога. Якщо під час уроку починається тривога, навчання припиняється, і поновлюється після закінчення, якщо дозволяє час. Деякі уроки вони виконуватимуть самостійно в гугл класі, такі як: малювання, дизайн та технології. На основних уроках діти підключатимуться в онлайні та взаємодіятимуть з учителем, – розповіла вчителька перших класів.

Також варто зазначити, що у дітей буде скорочений час уроків для підтримки їхнього здоров’я.

За всіма нормативними документами онлайн урок у першому класі триває 20 хвилин та не більше трьох уроків на день, – уточнила педагог.

Матеріальне забезпечення учнів

Для перших класів підручники є старим зразком, програма залишилася без змін.

Підручники у нас старі, цього року нам не видали нових підручників, які обіцяла держава для навчання першокласників. Електронними версіями ми можемо користуватися, але загалом у школі є підручники за програмою НУШ (Нова українська школа, – ред) і вони також будуть використовуватися для навчання, – зазначила вчителька.

У школі, де вона працює, 2023 року близько 85 першокласників. Освіта в українських школах отримуватимуть і ті діти, які зараз за кордоном.

Є діти, які перебувають за кордоном, але, до речі, першокласників менше за кордоном. Більше дітей зараз перебувають у Запоріжжі. Діти, які перебувають за кордоном, подавали на електронну пошту документи, писали заяву і надсилали медичні документи, – поділилася педагог.

Що думають батьки про новий навчальний рік для своїх дітей

Нам було не дуже складно, бо старший брат навчався у цій школі, тож донька завжди знала, що вона піде до школи. Їй подобалася вчителька ще до того, як вона збиралася йти до школи. Ну і, мабуть, ще просто любов до знань. Ми займалися додатково, вона дуже хотіла піти до школи. Шкода, що поки що онлайн, хотілося б вже прийти нарешті до школи, – розповіла мама першокласниці.

Також батьки дівчинки розповіли, що пояснюють дітям все як є – не приховуючи правди:

Ми починали пояснювати ще коли були в садку, що, на жаль, у нас війна, ми не можемо, це небезпечно (ходити до саду, – ред). Летять ракети. можуть бути руйнації та, на жаль, можуть гинути люди. Ми не приховуємо від дітей, що зараз війна, що люди гинуть, треба бути обережними і що поки що немає можливості піти до школи, хоча дитина дуже хоче, – поділилася жінка.

Щодо змішаного формату навчання для дітей батьки відгукуються позитивно:

Я позитивно ставлюся до хоча б змішаного навчання. Так, я згодна, що, може, в самому класі може бути небезпечно, але якби зробили нам ремонт у укритті, то ми б з радістю ходили, бо це треба дітям. По-перше, їм потрібне спілкування один з одним, спілкування з учителем. Вчитель повинен спілкуватися наживо з дитиною, щоб розповісти, пояснити. Через комп’ютер, інтернет складно їх зрозуміти, чи долинула інформація до дитини. Вчителям буде складно у першому класі. Сподіватимемося, що в них все-таки вийде, і ми, сподіваюся, досягнемо хоча б змішаного навчання, а взагалі сподіваємось на перемогу та вихід у звичайну школу.

Exit mobile version