inform.zp.ua

Весняна риболовля в Запоріжжі: де можна наловити риби, щоб не спіймати штраф

Весняна риболовля в Запоріжжі: де можна наловити риби, щоб не спіймати штраф

На водоймах у Запоріжжі та Запорізькому районі розпочався період заборони риболовлі під час нересту. Ловити рибу можна тільки на визначених ділянках, аби не нашкодити природі та не порушити закон.

Розповідаємо про заборонені місця для рибалок, штрафи за порушення та лазівки для любителів риболовлі.

Де заборонено рибалити

Запорізький рибоохоронний патруль встановив такі строки заборон риболовлі під час нересту:

Повний список заборонених місць для риболовлі можна знайти у наказі:

Є ще заборонені ділянки, де рибалити заборонено впродовж всього року відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, пояснює головний спеціаліст відділу іхтіології, регулювання рибальства та аквакультури Запорізького рибоохоронного патруля Максим Бронзюк:

“Для нашого регіону по нижньому б’єфу: це 2 км вниз за течією від греблі Дніпровської ГЕС, територія ПЗФ (50-ти метрова зона та внутрішні заплави о. Хортиця)., для верхнього б*єфу 500-т метрів від греблі Дніпровської ГЕС на Дніпровському водосховищі, а також 500-т метрів від насосних станцій, які качають питну воду”.

Де можна ловити рибу

В період нересту (період парування риби) забороняється будь-яке рибальство на нерестовищах. Тож дозволяється рибалити  тільки з берега поза межами нерестовищ і заборонених зон. Це можна робити на гачок або спінінгом з однією штучною приманкою з берега. При цьому важливо ловити не більше двох рибин на одного рибалку-любителя. 

Які є заборони у рибальстві

Є кілька важливих заборон, не дотримуючись яких, ви можете отримати штраф. Ловити рибу не можна в:

Незалежно від сезонних обмежень, в законі написаний список знарядь лову, які заборонені при будь-яких умовах і відноситься до браконьєрських. Штраф можна отримати, якщо використовувати:

Штрафи за порушення обмежень

Наразі діють наступні штрафи за порушення любительського рибальства в Україні:

Яку рибу можна ловити

Відповідно до чинних правил, рибалка може необмежено ловити атерину, верховодку, карликового сома, ротань-головешку, сонячного окуня, тюльку, чебечка амурського, рапанів.

Однак на всі інші види риб (білий амур, лин, лящ, щука, товстолоб тощо) діє обмеження до трьох кілограмів чи одна штука, якщо на цю особину стоїть подібний ліміт.

Стосовно раків, то їх можна виловити не більше 30 штук, молюсків – до п’яти кілограмів, а креветок – до кілограма.

Також в Україні збільшили штрафи за незаконний вилов.

В Україні контроль над дотриманням правил риболовлі здійснюється на державному рівні. Вся нормативно-правова база, що стосується рибного господарства, охорони водних біоресурсів, використання водойм, а також правил спортивної та аматорської риболовлі знаходиться на сайтах Державного агентства рибного господарства України, а також Головного управління охорони водних біоресурсів.

Чи можна рибалити під час комендантської години?

Під час комендантської години заборонено ходити на риболовлю. Наприклад, у Запоріжжі та Запорізькому районі вона розпочинається в 00:00 й триває до 05:00. Громадяни, які не мають спеціальних перепусток, повинні перебувати вдома.

Exit mobile version