Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий анонсував нові заходи для організації навчального процесу взимку. У школах і вишах планують впровадити онлайн-навчання або “змішаний формат”, змінити розклади занять та збільшити тривалість зимових канікул.
Про це Оксен Лісовий розповів під час години запитань до уряду у Верховній Раді, пише “Суспільне”.
Міністр окреслив два ключові підходи для організації навчального процесу взимку.
По-перше, це зміна графіків навчання:
- Виші та профтехучилища: Навчальний рік розпочинатимуть раніше, щоб скористатися теплим сезоном. Це дозволить зробити зимові канікули довшими та завершити навчання пізніше.
- Школи: Хоча вони не розпочинатимуть навчальний рік раніше, можливе зміщення початку занять на 10:00 ранку, де це можливо і де немає позмінного навчання.
“Ми працюємо з графіками навчання. Сьогодні заклади вищої освіти та профтехосвіти мають розпочати навчальний рік раніше: у теплий сезон. Це дозволить зробити зимові канікули довшими та завершити навчальний рік пізніше,” – зазначив Лісовий.
По-друге, це забезпечення технічними засобами:
- Органи місцевого самоврядування: Вони відповідатимуть за забезпечення шкіл і вишів необхідними технічними засобами.
- Енергогенерація: Наразі близько 30% закладів освіти мають генератори. Однак їхня потужність різниться: деякі забезпечують повне функціонування закладу, а інші – лише роботу пунктів незламності.
“Ці питання мають вирішувати органи місцевого самоврядування. У нас близько 30% закладів освіти забезпечені енергогенерацією, але вона різна: від потужної, яка дозволяє закладу освіти працювати загалом, до слабкої, коли може працювати лише пункт незламності,” – пояснив міністр.
За його словами, нововведення спрямовані на те, щоб підвищити ефективність навчання і зменшити негативний вплив пандемії, війни та інших кризових ситуацій на освітній процес.
“Ми будемо працювати з розкладами занять, зміщуючи початок занять у школі на 10:00 годину ранку, де це можливо. Зараз працюємо над цими рекомендаціями”.
Нагадаємо, у Запоріжжі та Запорізькій області розпочалися роботи з будівництва підземних шкіл. Одну з них будують майже в центрі міста на території комунального закладу “Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів “Січовий колегіум”.
Підземну школу на території “Січового колегіуму” планують відбудувати до кінця 2024 року. Навчання тут буде проводитися у дві зміни, тому очікується, що в освітньому закладі зможуть брати участь понад тисячу осіб.