У 2024 році уряд України збільшив державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів. Це рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 28 червня.
Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки України.
Основна мета цього рішення – забезпечити країну необхідними фахівцями в найбільш затребуваних сферах, таких як охорона здоров’я, воєнні науки, національна безпека і безпека державного кордону, транспорт, будівництво, легка промисловість та інші.
Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко підкреслила, що війна вплинула на ринок праці, і тепер в Україні затребувані фахівці у сфері безпеки, оборони, медицини, будівництва та транспорту.
«Провівши аналітику ринку праці, ми збільшили державне замовлення за деякими галузями знань, щоб воно відповідало тенденціям і могло покрити запит роботодавців», – зазначила Свириденко.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий наголосив, що Україна потребує великої кількості медиків, працівників робітничих спеціальностей, саперів, інженерів тощо.
«Наше завдання – створити щільний зв’язок у ланцюжку освіта-економіка-ринок праці», – додав Лісовий.
При формуванні середньострокового прогнозу на 2024-2027 роки Мінекономіки враховувало поточні реалії ринку праці, потреби у фахівцях, опитування роботодавців та макропрогнози. Було також враховано потреби для інвестиційних проєктів та органічного відновлення економіки.
У 2024 році збільшується державне замовлення на підготовку фахівців у таких галузях:
- «Охорона здоров’я» – на 1 112 осіб
- «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону» – на 640 осіб
Зокрема, за спеціальностями:
- «Медицина» – на 523 особи
- «Терапія та реабілітація» – на 314 осіб
- «Медична психологія» – на 90 осіб
- «Технології медичної діагностики та лікування» – на 44 особи
Надалаємо, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий анонсував нові заходи для організації навчального процесу взимку. У школах і вишах планують впровадити онлайн-навчання або “змішаний формат”, змінити розклади занять та збільшити тривалість зимових канікул.