inform.zp.ua

Рівні захисту бронежилетів: що потрібно знати

Бронежилет

Бронежилет

Бронежилети зараз стали вагомою частиною життя звичайних українців. Їх купують для передавання в ЗСУ, для волонтерів і постачальників, для власного захисту в разі загрози атаки. Тому потрібно краще розібратися в характеристиках предмета, який може врятувати життя.

Що варто знати про бронежилети

Бронежилет захищає тіло від уламків та куль, адже грудна клітка є найважливішою частиною організму та приховує внутрішні органи. Деякі моделі додатково захищають живіт, боки, плечі та шию. Тверді матеріали всередині конструкції здатні розсіяти енергію удару та знищити кулю. Щоб вигідно вкласти гроші, потрібно бронежилет купити з певними, добре продуманими характеристиками. Ключові фактори в створенні та виборі бронежилетів:

  1. Що кращий клас, то важчий і масивніший бронежилет. Тому потрібно адекватно оцінити рівень загрози, щоб не втратити маневреність.
  2. Комфортна форма спорядження може збільшити допустиму вагу, яку зможе підняти людина. Тому краще підібрати модель перевіреного бренду, так вийде вибрати кращий клас.
  3. Всі моделі перевіряють декілька незалежних організацій та виставляють рівень безпеки залежно від власної класифікації.
  4. Матеріали бронеплит та балістичного пакета мають різний рівень стійкості до різних типів загроз.

Бронеплити можуть виготовляти з кевлару, сталі, кераміки. Кожен матеріал ефективний проти певних типів загроз, і жоден не є універсальним.

Бронежилети

Рівні захисту бронежилетів

Класи або рівні захисту у бронежилетів визначаються згідно з типами боєприпасів, удар яких вони здатні витримати. Звісно, зовсім без пошкоджень не може обійтися, на захищеній зоні буде як мінімум синець, але від значної травми він убереже. Українська класифікація передбачає поділ на 6 рівнів:

  1. Здатен витримати постріл пістолета на відстані 5 м, якщо стріляють кулями 9×18мм з мідною або сталевою оболонкою та нетермоукріпленим сердечником.
  2. Стримує кулі 7,62 x 25 мм з дистанції 5 метрів, переважно йдеться про пістолети ТТ.
  3. Захищає від обстрілу на дистанції 10 метрів з АК, АКМ і СКС. Ідеться про кулі з біметалевою оболонкою та простим сердечником.
  4. Може витримати постріл снайперської гвинтівки Драгунова, кулемету ПКМ, АК, АКС кулями з укріпленим сердечником. Постріли мають здійснюватися на відстані не менше ніж 10 м.
  5. Може стримати бронебійно-запалювальні кулі зі термоукріпленим сердечником на відстані не менш як 10 м.
  6. Найвищий клас безпеки, який здатен захистити від обстрілу кулями зі сталевими сердечниками та біметалевою оболонкою на дистанції 10 метрів.

Бронежилети поділяють на класи доволі умовно, адже існує багато додаткових факторів, які можуть впливати на якість виконання бойового завдання. Не всі можна порівняти за цифровими величинами, адже присутні також зручність, якість кріплень, висота коміра. Але для військових варто вибирати лише бронежилети 3 класу та вище, два перші можуть згодитися хіба що для цивільних про всяк випадок.


Рекламний матеріал

Exit mobile version