17 жовтня Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ провів перевірку питної води у Запоріжжі та Запорізькому районі. В ході досліджень у Дніпровському районі було виявлено відхилення від норм.
Про це повідомляє Запорізький обласний ЦКПХ.
Моніторинг проводили у місцях водозаборів, на водопровідних спорудах та мережах центрального водопостачання. Усього досліджено 10 проб води:
- м. Запоріжжя: 3 проби на мікробіологічні показники та 4 проби на санітарно-хімічні показники;
- м. Вільнянськ: 1 проба на мікробіологічні показники та 2 проби на санітарно-хімічні показники.
Відхилення від санітарних норм зафіксовано у пробі питної води, взятій у Запоріжжі, Дніпровський район, вул. Набережна, 39. Вода містила перевищену кількість тригалогенметанів.
Плюси та мінуси хлорування
Хлорування — це процес підготовки води, що полягає у додаванні хлору для її очищення і знезараження, роблячи воду безпечною для споживання людиною. Цей метод залишається одним із найпоширеніших у світі завдяки своїй простоті та ефективності у боротьбі з патогенними мікроорганізмами.
Для хлорування використовують чистий хлор або хлоровмісні препарати, такі як хлорне вапно, гіпохлорит кальцію та натрію, діоксид хлору та хлораміни. Окислювальні властивості хлору допомагають не тільки знезаражувати воду, а й усувати запахи, зменшувати кольоровість, видаляти залізо, марганець та сірководень. Крім того, хлор перешкоджає біообростанням у водопровідних системах.
Однак хлорування має і недоліки. Під впливом хлору у воді можуть утворюватися хлорорганічні сполуки (ХОС), які мають високу токсичність та мутагенну активність. Їх присутність підвищує ризик виникнення онкологічних захворювань, що робить хлорування суперечливим методом. Незважаючи на це, хлор залишається основним способом знезараження води у багатьох країнах.
Нагадаємо, впродовж дня фахівці досліджували стан атмосферного повітря у Вознесенівському та Олександрівському районах Запоріжжя, і в одному з них виявили значне перевищення шкідливих речовин.