inform.zp.ua

У Запорізькій області розпочато кампанію з вакцинації диких тварин проти сказу: що варто знати

У Запорізькій області почалася кампанія з вакцинації диких тварин

У Запорізькій області почалася кампанія з вакцинації диких тварин. Ілюстрація: Держпродспоживслужби

З 21 жовтня 2024 року в Запорізькій області стартувала осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Вона охопить територію площею 1230,99 кв. км і проводиться в 14 територіальних громадах області.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби Запорізької області.

Через воєнний стан кампанія здійснюється шляхом наземного розподілу принад з вакциною. Ці принади розкладають на узліссях, обабіч доріг, у сільськогосподарських угіддях та інших відкритих місцях, де можуть мешкати дикі тварини. Вакцинація проводиться зусиллями робочих бригад, до яких входять представники Держпродспоживслужби, ветеринарної медицини, місцевих органів влади, поліції, лісового та мисливського господарства.

Як виглядає принада з вакциною?

Принада, що використовується для вакцинації, має вигляд невеликого брикету розміром із сірникову коробку, з характерним запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині цього брикету знаходиться капсула з вакциною. Важливо, що ця вакцина є безпечною як для тварин, так і для людей. Вона не спричиняє захворювання у молодих тварин, не передається через слину, а також не шкодить навколишньому середовищу.

Що робити, якщо ви знайшли принаду?

Якщо ви випадково виявили таку принаду, не чіпайте її руками і не переміщуйте з місця. Важливо, щоб дикі тварини могли безперешкодно знайти вакцину і отримати імунітет.

Нагадаємо, у Запорізькій області виявили 58 випадків сказу — найбільше серед котів та собак. Фахівці зауважують, що тварини хворіють зараз частіше, аніж у довоєнні часи.

Exit mobile version