inform.zp.ua

Запорізький алюмінієвий комбінат знову виставили на продаж: причина

ЗАлК виставили на продаж

Фото з сайту: gmk.center/ua Фото из сайта: gmk.center/ua

Пакет акцій акціонерного товариства “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” (ЗАлК) знову виставили на продаж. Попередні торги не відбулись, оскільки не було охочих придбати лот. 

Відповідний аукціон з’явився на “Prozorro.Продажі”.

Стартова ціна лота – 151,9 мільйонів гривень. Прийом пропозицій триває до сьогоднішнього дня включно. Сам аукціон призначений на 7 листопада. 

Замовником аукціону на приватизацію акцій Інституту титану стало регіональне відділення Фонду держмайна по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях.

Раніше ми писали, що аукціон з продажу 97,55% акцій АТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” (ЗАлК), запланований на 6 серпня, не відбувся через відсутність учасників.

Нагадаємо, Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат, колись єдиний виробник первинного алюмінію в Україні, опинився в скрутному становищі через російський капітал. Зараз підприємство має борг у 6,44 млрд грн.

Після повернення контролю над ЗАлК, держава вирішила приватизувати його. Комбінат залишається потужним промисловим об’єктом з 1497 об’єктами нерухомості загальною площею понад 370 тисяч м², розташованими на 25 земельних ділянках. До активів також входять 291 одиниця транспорту та спецтехніки.

Приватизація ЗАлК відкриває можливість для масштабного бізнес-проєкту та сприятиме економічному розвитку регіону. Особливо важливо це у контексті повоєнного відновлення України, коли такі об’єкти можуть стати ключовими для зміцнення національної економіки.

Новий власник зобов’язаний протягом 18 місяців погасити заборгованості із заробітної плати та перед бюджетом, а також не звільняти працівників протягом шести місяців.

У 2001 році 68% акцій ЗАлК придбала компанія «АвтоВаз-Інвест», а у 2006 році – Velbay Holdings Limited, підконтрольна «Російському алюмінію» (РУСАЛ) Олега Дерипаски. В результаті Дерипаска контролював 97,5% акцій. У 2015 році держава через суд повернула 68% акцій, а в лютому 2023 року Вищий антикорупційний суд стягнув решту акцій (29,5%) на користь держави.

Зараз ФДМУ володіє 97,5% акцій ЗАлКу. За останні три роки комбінат зазнав значних збитків: у 2020 році – 49,7 млн грн, у 2021 році – 36,8 млн грн, а у 2022 році – 59,3 млн грн.

Exit mobile version