inform.zp.ua

Що зміниться з грудня в Запоріжжі: виплати українцям, бронювання чоловіків та підвищення податків

З грудня на українців очікує низка нововведень, зокрема, у сфері бронювання від мобілізації та сплати податків. Також в цьому місяці можна отримати виплати від держави.

Inform.zp.ua детально розповідає, що зміниться для запоріжців з грудня.

Підвищення військового збору

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про підвищення податків. Він набуває чинності 1 грудня. Основним у законі є збільшення військового збору з усіх доходів українців з 1,5% до 5% цього та наступного року. Про підписання закону № 4015-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану” йдеться у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

Крім громадян, більше платитимуть і ФОПи: платникам єдиного податку І, ІІ та IV групи  встановюють військовий збір на рівні 10% розміру мінімальної зарплати (тобто 800 гривень на місяць), а також 1% податку від прибутку доходів для ФОПів ІІІ групи.

Також встановлюють 25% податку від прибутку для небанківських фінансових установ окрім страховиків.

Виплата українцям 1000 гривень

Кожен українець може отримати виплату 1000 гривень в рамках нової програми “єПідтримка”. Гроші надійдуть на карту “Національного кешбеку”, відкрити яку можна через “Дію”. 

За першу добу 2 500 000 українців подали заявку на отримання виплат.

Ці кошти можна витратити на оплату комунальних послуг, ліки, книги, медичні послуги, освіту, мобільний зв’язок, страхування, донати на ЗСУ, квитки Укрзалізниці тощо.

Програма діятиме упродовж грудня, січня та лютого, а скористатися отриманою допомогою можна буде до кінця 2025 року.

В Мінекономіки пояснили, що система перевірятиме інформацію про перебування отримувачів допомоги на території України.

Виплати на дітей

У грудні сім’ї ВПО та малозабезпечені, які потребують підтримки, зможуть отримати на кожну дитину 6 500 грн на придбання теплого одягу та взуття. Відповідну постанову підтримав уряд на засіданні 26 лютого.

Таку ж допомогу нарахують особам з інвалідністю І групи з-поміж внутрішньо переміщених осіб.

Додатково звертатися за призначенням виплати не потрібно – її призначать автоматично завдяки інформації у держреєстрах. Кошти надійдуть на картковий рахунок отримувача допомоги.

При цьому розмір виплата не вплине на призначення інших субсидій та не буде враховуватися.

Опікуни та піклувальники дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до Дня Святого Миколая, який після переходу ПЦУ на новоюліанський календар в Україні відзначають 6 грудня, також одноразово отримають додаткову 1 000 грн. 

Бронювання від мобілізації

З 1 грудня підприємства зможуть подавати заявки на бронювання працівників виключно через портал Дія. У процесі бронювання з’являться нововведення.

Основні вимоги: зарплата працівника має становити мінімум 20 тисяч гривень, а також відсутні податкові борги у підприємства.

Нових працівників зможуть бронювати одразу, тепер не потрібно відпрацьовувати жоден термін. 

Бронювання доступне для:

Бронь для громадян діятиме до 28 лютого 2025 року. Для продовження потрібно, щоб підприємство, де працює працівник, підтвердило свій критичний статус.

Також Кабінет Міністрів України розширив перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані від мобілізації. До переліку спеціалістів додали стоматологів, протезистів, техніків тощо.

Перенесення свят

З вересня 2023 року православна церква України перейшла на сучасний новоюліанський календар. Так, низка церковних свят тепер перенесені й святкуються в інші дні, згідно з новоюлініанським календарем:

День святого Миколая 2024 – 6 грудня (замість 19 грудня).

Різдво Христове 2024 – 25 грудня (замість 7 січня).

Собор Пресвятої Богородиці 2024 – 26 грудня (замість 8 січня).

Щедрий вечір, день святої Маланки 2024 – 31 грудня (замість 13 січня).

Exit mobile version