inform.zp.ua

“Ми робимо велику справу”: майстер Запоріжгазу про відновлення газопостачання після обстрілів

Юрій Бутенко старший майстер аварійно-диспетчерської служби АТ "Запоріжгаз".

Юрій Бутенко старший майстер аварійно-диспетчерської служби АТ "Запоріжгаз"

Під час російських обстрілів в домівках запоріжців газові мережі часто зазнають пошкоджень. Якщо вчасно не помітити витоки газу, в будинку може статися вибух. Журналісти Inform.zp.ua поспілкувалися з Юрієм Бутенко старшим майстром аварійно-диспетчерської служби АТ “Запоріжгаз” про специфіку його роботи у прифронтовому Запоріжжі. 

Важливість роботи газовиків в умовах війни

У газовій сфері Юрій Бутенко працює вже понад 35 років. Щодня працівник Запоріжгазу виконує великий обсяг роботи з виявлення та усунення витоків газу, локалізації аварійних ситуацій. За словами Юрія, робітники компанії запобігають  аваріям у Запоріжжі. 

“Газ – це один із ресурсів благ населення, наша основна задача – це безаварійний та безперебійний розподіл газу населенню. Кожен день наші служби обстежують газопроводи, перевіряють на витоки газу, якщо десь буде витік газу, він може горіти та взриватись. Від цього можуть постраждати і люди, і помешкання”, – розповідає Юрій Бутенко. 

У разі пошкоджень мереж після обстрілів, пріоритетом майстрів є відновлення газопостачання в будинках запоріжців у найкоротші терміни.

Як відбувається ремонт газопроводів

Після того, як в аварійну службу надходить виклик про витоки газу, працівники виїжджають одразу на місця обстрілів. Газовики одягають захисне спорядження: бронежилети та каски. На місці спеціалісти за допомогою спецобладнання проводять огляд газопроводів, щоб виявити пошкодження. 

Робота газовиків на місцях обстрілів у Запоріжжі

За декілька років повномасштабної війни Юрій бачив багато руйнувань газопроводів, однак іноді масштаби влучень вражають навіть досвічених працівників. 

“Зіштовхувався навіть з такими випадками, коли за рахунок детонації та вібрації руйнуються підземні газопроводи настільки, що їх просто сплющує. Іноді нам доводиться змінювати цілі ділянки газопроводу, тому що експлуатувати такий газопровід неможливо. Це треба робити надоперативно, тому що людям потрібен газ”, – каже Юрій. 

Оперативна робота попри страх

Щоб забезпечити нормальну якість життя містянам та полагодити газові мережі, робітники працюють швидко попри ризик для життя та страх. За словами майстра Юрія Бутенко, газопостачання необхідне людям, тому зазвичай ремонт газопроводів займає від кількох годин до кількох днів.

“Коли ми приїжджаємо на місце руйнувань, ми виконуємо роботу настільки швидко, що не встигаємо відчути ніякого страху та почуттів. Треба швидко обстежити, виявити та локалізувати”, – говорить Юрій.

Робота газовиків на місцях обстрілів у Запоріжжі

Робота на місцях влучень залишає значний вплив на емоційний стан працівників газової служби. Відновитися психологічно після важких змін Юрію допомагає спілкування з родиною. 

“На сьогоднішній день ми робимо велику справу, після обстрілів та пошкодження комунікацій, людям потрібно і їсти приготувати, і зігрітися. Ми ремонтуємо  і швидко відновлюємо розподіл газу”, – говорить майстер.

Як подбати про газову безпеку свого будинку

В першу чергу, майстер закликає подзвонити на номер аварійної служби “104”, якщо ви чуєте запах газу або самостійно виявили пошкодження труб. 

“Коли ми виконуємо ремонтні роботи, населення має допомагати в доступі робітникам АТ “Запоріжгаз” до газового обладнання та газопроводів, щоб ми своєчасно виконали свою роботу”, – каже Юрій.

Крім того, Юрій зазначає, що сьогодні мають місце випадки отруєння чадним газом. Щоб уникнути цього, власники квартир, приватних будинків, ОСББ та управляючі компанії повинні мати акт на перевірку димовентканалів (ДВК) будинку. 

Робота газовиків на місцях обстрілів у Запоріжжі

Також треба укладати договір на технічне обслуговування газової мережі та обладнання власної оселі у центрах обслуговування клієнтів Запоріжгазу. Це гарантія безпечного використання газових плит, котлів, конвекторів, колонок  особливо у прифронтовому місті, де вібраційні процеси від вибухів мають вплив на газову мережу. 

За словами Юрія, згідно зі статистикою від аварійної служби АТ “Запоріжгаз” більше половини всіх викликів стосується витоків газу в оселях споживачів. Лише в цьому році було локалізовано більше 2 000 витоків газу. Їх спеціалісти виявляють в плитах, котлах, лічильниках, на гнучких з’єднаннях, за допомогою яких побутові газові прилади приєднані до системи газопостачання.

Як користуватися газом після обстрілу: правила безпеки

Раніше ми писали, після того, як в місті пролунали вибухи недалеко від вашого будинку, необхідно виконати декілька кроків перед тим, як користуватися газом:

Фото надані Юрієм Бутенко

Exit mobile version