inform.zp.ua

Сірководень у повітрі: результати досліджень у Запоріжжі

В воздухе Запорожья обнаружили превышение выбросов аммиака и сероводорода: чем это опасно для запорожцев

Ілюстративне фото

Днями в Запоріжжі на вулиці Лівобережній,14, Північному шосе, 10, Незалежної України, 14, Товариській-Дмитра Вишневецького фахівці проводили дослідження атмосферного повітря. У результаті виявили, що на одній з вулиць рівень концентрації сірководню перевищує норму.

Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Протягом двох днів, 7 та 8 грудня, фахівці проводили планові моніторингові дослідження атмосферного повітря на території житлових забудов у точках по вулиці Лівобережній,14, Північному шосе, 10, Незалежної України, 14, Товариській-Д.Вишневецького. Всього для досліджень відібрали 4 проби атмосферного повітря та зробили 6 вимірювань гамма-фону.

У результаті дослідження, на вулиці Лівобережній, 14 виявили перевищення норми однієї речовини в атмосферному повітрі. А саме – сірководню (0,0125 мг/м³), у якого норма була перевищена у 1,56 рази.

Чим небезпечний сірководень для людини

До сірководню людський організм швидко звикає і не помічає присутності цієї речовини в навколишньому середовищі. Найбільш яскраво характеризує сірководень запах. Його не сплутаєш ні з чим: запах тухлих яєць.

Навіть легке отруєння сірководнем може спричинити ускладнення. Страждають передусім дихальна система і органи зору. Неналежне реагування на ситуацію може призвести як мінімум до бронхіту і зниження гостроти зору. Внаслідок отруєння сірководнем з’являються різь в очах, подразнення верхніх дихальних шляхів, кашель, чхання, у важких випадках — втрата свідомості.


Раніше ми писали, як впливають обстріли Запоріжжя “шахедами”, снарядами та ракетами на екологію – читайте в цьому матеріалі.

Exit mobile version