Цими вихідними дві жительки Запоріжжя втратили понад 211 000 гривень через популярні схеми шахраїв.
Про це повідомляє поліція Запорізької області.
Першою ошуканою виявилась 55-річна жінка з Олександрівського району міста. Їй зателефонував незнайомець, який представився співробітником банку. Він заявив, що картку заблокували, і для її розблокування потрібно назвати код із смс. Жінка виконала “інструкцію” і після цього виявила, що з її рахунку зникли майже 50 000 гривень.
Інша запоріжанка, 64-річна жінка з Шевченківського району, на платформі оголошень продавала телевізор. Вона отримала повідомлення із посиланням нібито для підтвердження оплати, перейшла за ним і ввела дані картки. Її ошукали на понад 161 000 гривень.
У поліції зазначають, що зловмисники спираються на ефект несподіванки та грають на емоціях людей для досягнення своїх цілей. Тому нагадують, як захиститися від шахраїв та про популярні схеми, які вони використовують.
Зокрема:
- Дзвінки від “банку”. Якщо вам повідомляють про блокування рахунку, не називайте жодних даних. Замість цього покладіть слухавку і телефонуйте на офіційну гарячу лінію банку.
- Онлайн-шопінг. Ніколи не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вам пишуть покупці чи продавці. Такі посилання можуть бути фішинговими, тобто небезпечними.
“І головне: завжди перевіряйте отриману інформацію і ніколи не робіть поспішних кроків! Але якщо ви все ж стали жертвою шахрайства або маєте такі підозри, телефонуйте до поліції за номером 102!”, – зауважують у поліції.Нагадаємо, станом на серпень від початку року поліція зафіксувала 1,5 тисячі випадків шахрайства на Запоріжжі. Це – близько 10 випадків щодня. За словами керівника Центру протидії шахрайству Дмитра Попова, найбільш розповсюдженими видами є дзвінки псевдопрацівників банку; ситуації “родич або друг в біді”; злам месенджерів; купівля будь-яких товарів в онлайн-оголошеннях; пропозиції військовим купити автомобілі та амуніцію, а потім зникнення із грошима.