В період різдвяних та новорічних свят українці активно подорожують за кордон. Скільки це коштує зараз, та як обрати напрямок для відпочинку – читайте в цьому матеріалі.
Ми поспілкувалися з директором туристичної компанії “Феєрія Мандрів” Ігорем Захаренко щодо того, які напрямки зараз популярні для відпочинку, як обрати тур, та чи охоче зараз виїжджають українці за кордон.
Як обрати напрямок для відпочинку
В цій справі головне – бажання. Обдумати, куди поїхати, на скільки, з ким, зібрати кошти – це першочергова задача, пояснює представник турфірми.
“Тут же залежить від того, що хочуть люди: поїхати на море, хочуть в теплі краї, хочуть екскурсійний тур подивитися, відпочити. Перш за все, люди обирають тур, на скільки днів, на скільки грошей. Звісно, треба порахувати все, бо часто дуже багато різних доплат в турах. Ну і порахувати, наприклад, скільки коштує один день. От, і тоді можна порівняти, наприклад, пропозиції різних туроператорів. Тому що часто тур за 299 євро, він коштує дорожче ніж тур за 599 євро. Тобто треба уважно от дивитися, що саме входить в тур”, – рекомендує фахівець.
За словами директора турфірми, відсоток клієнток-жінок збільшився, через те що чоловікам, які раніше вільно могли виїжджати за кордон, під час дії воєнного стану це заборонено. Окрім того, за час пандемії та повномасштабного вторгнення туристів значно поменшало, хоч зараз цей відсоток поступово збільшується.
“Що ж до новорічних турів, хочу сказати, що у нас ніколи Новий рік не був високим сезоном. Тому що немає багато туристів на ці тури. Немає такого шаленого попиту, як, наприклад, влітку чи на травневі свята. Тобто це невелика кількість туристів. Я говорю саме про нашу компанію. Але більшість людей хочуть побути з родиною на свята, а так як чоловіків не випускають, то або проводять вдома ці свята, або десь можуть поїхати по Україні. А от люди одинокі, вони навпаки хочуть виїхати, бо кажуть: “Та ми краще поїдемо десь в компанії, зустрінемо теж Різдво, Новий рік, ніж будемо дома сидіти самі””, – розповідає директор турфірми.
Завжди серед українців найпопулярнішими напрямками взимку був Єгипет, влітку – Туреччина.
“Зараз до середини грудня в основному їздили десь на море, тому що досить гарні пропозиції були на відпочинок саме там. Потім Різдвяні свята, новорічні, крім моря, їдуть ще в Європу. Найбільше – у Францію, Німеччину, Австрію. Після Нового року всі будуть їхати кататися на лижах”, – зазначає Захаренко.
Скільки коштує подорож за кордон
Вартість турів залежить від того, який це напрямок, на скільки днів хочуть поїхати, який транспорт обрати, в яких готелях жити.
“Ціни ростуть, тому що в Європі війни немає, всі хочуть подорожувати. У нас група в Страсбурзі була, пройти не можна було по місту, стільки людей там було. Ціни ростуть, а якщо люди хочуть зекономити, то моя порада – це завчасно все бронювати”, – радить фахівець.
У своїй компанії вони мають за звичку бронювати готелі мало не на декілька років вперед, щоб була вигідніша пропозиція.
“В останній момент, як правило, все дорожче. Хоча може бути, що хтось відмовляється, хтось не поїхав. Вибачте, хтось загинув, в когось приліт, в когось в родині якесь сталося горе, тому що це війна. В будь-якому випадку моя рекомендація – це завчасно бронювати тури. Плюс, якщо ви, наприклад, думаєте, що в останній момент там можна дешево поїхати, таке є, але треба тут бути готовими і по роботі, і все повинно бути зібрано. Тому що бувають місця, від яких клієнти відмовляються в останній момент, тому можна поїхати за дуже гарною пропозицією”, – зазначає директор турфірму.
Як підготуватися до подорожі
Фахівець з туризму радить уважно дивитися, що входить у вартість туру, чи є проживання, де знаходиться готель.
“Бо дуже часто фірми, наприклад, дають якийсь мінімальний пакет послуг, а потім треба доплатити ще і ще. І потім доплачуєте суму більшу, ніж коштувала путівка, яка була навіть дорожчою”, – зауважує Захаренко.
В лютому тури найчастіше купують до Європи, а саме в гори Доломіти та карнавали у Венеції, Ніцці. Як зазначає фахівець з туризму, зараз активно продають “травневі” тури, люди також бронюють вже літній відпочинок.
“Зараз люди знову повертаються до того, що вчасно бронюють тури, тому що зрозуміло, що війна – це надовго, відкладати життя не можна, тому бронюють завчасно”, – підкреслює директор турфірми.
Які документи наразі потрібні для виїзду за кордон
Туристична страховка обов’язкова, а щодо виїзду/в’їзду, то треба уточнювати у відповідних службах безпосередньо перед виїздом. Вимоги весь час змінюються, і ті вимоги, що спростили після початку повномасштабної війни, поступово повертаються. Якщо користуєтеся послугами турагенції – то ця відповідальність на ній – повідомити туриста про точний перелік документів.
По дітях, які виїздять з одним з батьків, дозвіл іншого наразі не потрібен, але треба мати при собі свідоцтво про народження дитини. Якщо ж це бабуся чи родичі не першого рідства – такий дозвіл, завірений нотаріально, обов’язковий.
Якщо ж термін дії вашого закордонного паспорта закінчився, то фахівці радять оформити якомога скоріше новий, щоб не ризикувати під час поїздок за кордон.