Після повномасштабного вторгнення більшість портів України закриті, однак деякі їхні керівники продовжують отримувати заробітну плату.
Про це повідомляє аналітичний портал “Слово і діло”.
Директорка Бердянського морського торговельного порту Ольга Самініна у 2022 році, коли порт уже не працював, отримала 55,6 тисячі гривень зарплати. З квітня 2022 року порт закритий, а з червня того ж року Самініна більше не обіймає цю посаду.
Директор Маріупольського торговельного порту Ігор Барський задекларував 1,354 млн гривень доходу за 2022 рік, а за 2023 рік — 762,2 тисячі гривень, хоча порт також закритий із квітня 2022 року.
У Херсоні порт не працює через постійні російські обстріли. Виконувач обов’язків директора Геннадій Маховський заробив у 2022 році 641,7 тисячі гривень, а в 2023 році — 656,6 тисячі.
Нагадаємо, Ольгу Самініну призначили директоркою Бердянського порту у 2021 році. До цього вона працювала головною спеціалісткою відділу державного нагляду та контролю на морському та річковому транспорті в Морській адміністрації.
Inform.zp.ua також писав, що з моменту повномасштабного вторгнення росії повітряний простір України залишався закритим. Проте директори цивільних аеропортів, навіть тих, що частково зруйновані ракетними ударами, продовжують отримувати високі зарплати.
Виконувач обов’язків директора аеропорту в Запоріжжі Олександр Коняхін у 2022 році отримав 1 мільйон 64,2 тисячі гривень, а в 2023 році – 1 мільйон 73,4 тисячі гривень.