Днями в Запоріжжі на вулиці Чорногорівська, 7 фахівці проводили дослідження атмосферного повітря. У результаті виявили, що рівень концентрації сірководню та фенолу перевищує норму.
Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Протягом дня, 10 січня, фахівці проводили планові моніторингові дослідження атмосферного повітря на території житлової забудови по вулиці Чорногорівська, 7. Всього для досліджень відібрали 1 проби атмосферного повітря та зробили 3 вимірювань гамма-фону.
У результаті дослідження, там виявили перевищення норми двох речовин в атмосферному повітрі. А саме – сірководню (0,0131 мг/м³), у якого норма була перевищена у 1,64 рази, фенолу (0,012 мг/м³), у якого норма була перевищена у 1, 2 рази.
Чим небезпечний сірководень для людини
Фенол має вплив на нервову систему людини. До ознак гострого отруєння фенолом відносяться: чхання, кашель, запаморочення, головний біль, блідість шкіри, нудота. При важкому отруєнні може настати втрата свідомості.
До сірководню людський організм швидко звикає і не помічає присутності цієї речовини в навколишньому середовищі. Найбільш яскраво характеризує сірководень запах. Його не сплутаєш ні з чим: запах тухлих яєць.
Навіть легке отруєння сірководнем може спричинити ускладнення. Страждають передусім дихальна система і органи зору. Неналежне реагування на ситуацію може призвести як мінімум до бронхіту і зниження гостроти зору. Внаслідок отруєння сірководнем з’являються різь в очах, подразнення верхніх дихальних шляхів, кашель, чхання, у важких випадках — втрата свідомості.