inform.zp.ua

Експерти заповідника “Хортиця” створили 3D-моделі артефактів (ФОТО)

Фахівці створили 3-D моделі артефактів з Хортиці. Фото: UNESCO Ukraine

Експерти Національного заповідника «Хортиця» провели місію з реставрації та оцифрування української культурної спадщини. Це стало можливим завдяки підтримці ЮНЕСКО та уряду Японії.

Про це повідомили на сторінці UNESCO Ukraine у фейсбуці.

Шестеро фахівців із відділів реставрації, охорони пам’яток і науково-фондової роботи працювали у безпечному місці, куди евакуювали експонати через війну.

Експерти оглянули та перепакували експонати, перевірили їхній стан. Відреставрували 63 срібні монети XVII–XVIII століть, провівши очищення та стабілізацію. Створили 3D-моделі восьми унікальних предметів, серед яких скульптура «Архангел», фаянсові піали з Кам’янської Січі та козацькі порохівниці. 

Також оцифрували 372 об’єкти, зокрема колекцію зброї, шкіряні козацькі артефакти з битви під Берестечком, гравюри, офорти та 63 срібні монети.


Читайте також:

На північному заході острова Хортиця у Запоріжжі під час обстеження берегової лінії знайшли фрагмент військового човна XVIII століття. Видима його частина сягає 12,5 метрів. Однак через низький рівень води в Дніпрі та активізацію зсувів цей фрагмент перебуває під загрозою пошкодження. 

На острові Хортиця в Запоріжжі тимчасово демонтували музейний експонат — копію «Скіфського котла» зі Скіфського стану. Це сталося після того, як невідомі пошкодили експонат, поводячись із ним недбало.

Жителі Запоріжжя виявили на Старому Дніпрі велетенські роги оленя, яким за оцінками може бути понад 200 років.

Exit mobile version