У Запоріжжі найближчим часом більше не будуть встановлювати залізобетонні укриття, бо немає значного попиту з боку мешканців.
Про це заявив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров під час прямого етеру вчора, 6 березня.
За його словами, вже встановлені сховища не завжди використовуються за призначенням. Це створює додаткове навантаження на комунальні служби та бюджет.
“Дійсно, це питання є на порядку денному і далі встановлювати, але якщо на чистоту, то на сьогоднішній день ми не бачимо попиту серед мешканців щодо користування під час повітряних тривог тих укриттів, які встановлені. Навпаки, бачимо шалене додаткове навантаження для комунальних служб, тому що далеко не всі мешканці використовують ці укриття за призначенням”, – заявив очільник ЗОВА.
Водночас влада готова розглянути питання встановлення нових укриттів у Запоріжжі, якщо від мешканців буде конкретний запит. Однак поки що Федоров не може сказати, скільки саме їх з’явиться і коли.
Нагадаємо, у травні 2024 року очільник Запорізької ОВА розповів про плани облаштувати 100 зупинок-укриттів.
Станом на зараз у Запоріжжі встановили 18 модульних бетонних укриттів у Комунарському та Шевченківському районах. Минулого місяця їх почала патрулювати “Муніципальна варта”, а також всередині прибирають комунальники. Інспектори стикалися з випадками вандалізму. Крім цього, безхатьки намагалися облаштувати ночівлю в укриттях.
Перше бетонне укриття у Запоріжжі встановили 16 січня на зупинці громадського транспорту в районі міського автовокзалу. Менше, ніж за тиждень, всередині нього вже можна було побачити сміття. Тоді Inform.zp.ua звернулись до міської ради із запитанням, хто відповідатиме за стан споруд і отримали відповідь, що після встановлення всі укриття закріплять за комунальними підприємствами.
Нагадаємо, кожне сховище вміщує від 25 до 50 людей і коштує близько 1,5 мільйонів гривень. Воно захистить від уламків і від ударної хвилі.
📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈