Щонайменше 3 роки потрібно для того, щоб відновити ДніпроГЕС у Запоріжжі. Також потрібні додаткові ресурси, щоб зменшити вразливість гідроелектростанції від ймовірних атак росіян у майбутньому.
Про це повідомив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота в інтерв’ю для Forbes Ukraine.
Розбір завалів ГЕС завершили 14 липня, це зайняло півтора місяця після останнього обстрілу.
“Для ворога ДніпроГЕС більш досяжна, лінія фронту – за 50 км. Вони бʼють там різними ракетами – С-300, Х-101, Х-69. Не завжди наша повітряна оборона може справитися з таким навалом ракет”, – розповів Сирота.
“Укргідроенерго” готує позови в міжнародні та національні суди щодо компенсації росіянами збитків через обстріл ДніпроГЕС, як і щодо Каховської ГЕС.
Також, за словами Ігоря Сироти, серед 10 найбільших ГЕС України не залишилося жодної, яку б не атакували росіяни. Станом на середину липня по них завдано понад 120 ракетних ударів. “Укргідроенерго” втратили вже майже 45% генерації електроенергії через ворожі ракетні обстріли.
Хронологія ракетних атак на ДніпроГЕС в Запоріжжі
- 31 жовтня 2022 року, вранці, російські окупанти завдали масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури в Україні. Зокрема, було зафіксовано влучання ракети у електричну підстанцію Дніпровської ГЕС.
- 22 березня 2024 року, вранці, російські окупанти вчергове під час одного з наймасованіших ракетних ударів по об’єктам критичної інфраструктури і енергетики України обстріляли Дніпровську ГЕС, сильно пошкодивши, але не зруйнувавши греблю, рух автодорожнім переїздом греблі був повністю обмежений
- 1 червня 2024 року, вночі, російські окупанти здійснили масовану комбіновану атаку по території України, під ракетний удар потрапило й місто Запоріжжя. За даними обласної та міської влади, в Запоріжжі окупанти вгатили по об’єкту енергетичної інфраструктури. Після нічних масованих ракетних ударів по Запоріжжю тимчасово перекривали рух греблею Дніпровської ГЕС. За повідомленням начальника Запорізької ОВА Івана Федорова, внаслідок ракетної атаки РФ по місту вночі 1 червня, ДніпроГЕС перебуває в критичному стані, а про вироблення електроенергії навіть не йдеться.