За рік повномасштабного вторгнення росії в Україну Медійній ініціативі з прав людини вдалося ідентифікувати 948 українських заручників, яких утримують у росії та на окупованих територіях України.
Загальна цифра бранців може бути в 5-7 разів більшою. Інформацію про полонених росія не надає ні їхнім сім’ям, ні Україні, ні міжнародним організаціям.
Про це йдеться у результатах дослідження Медійної ініціативи з прав людини.
Один із заручників із Запорізької області, якого обміняли на росіянина і просить не називати його ім’я, розповідає:
Коли нас привезли до Оленівки, то сказали, що ми вже не цивільні, а військовополонені. Нас тримали у бараках, постійно били по обличчю, стріляли біля голови. У Токмаку знущалися, шапка була на очах, ми не бачили, куди йшли, вони навмисне нас підганяли, щоб ми з розгону вдарилися головою в залізні стовпи. Потім палицею били по ногах і по спині. У Мелітополі також били. Спочатку один чеченець побив носаками, інший руками, ще один – ногами. Інших полонених ще й струмом били. У Курську теж усіх били. Нас надвечір привезли, а в камеру я потрапив о 6-й ранку. Весь цей час з нас знущалися. Мусили повзати, у нас лікті були стерті до крові, голови розбиті, шокером били, кийками. Там нас били навіть заради забави.
Медійна ініціатива з прав людини представила інтерактивну карту місць, де Росія утримувала або досі утримує цивільних заручників і військовополонених.
Нагадаємо, на тимчасово окупованих територіях Запорізької області триває «мобілізація». Місцеве населення намагаються залучити до армії країни-агресора.