У Запоріжжі зареєструвалося понад 213 тисяч ВПО та кількість збільшується понині. Знайти новий дах над головою допомагає також громадська організація «Будуємо Україну Разом». Волонтери облаштовують шелтер, в якому можуть проживати 50 переселенців. Детальніше про облаштування прихистку розказуємо у нашому матеріалі.
Хто такі БУР?
БУР – «Будуємо Україну Разом» – виник у Краматорську у 2014 році як програма Української освітньої платформи. Це була волонтерська акція відбудови зруйнованих ворогами будинків. Незалежною громадською організацією програма стала у 2022 році та почала ширитися всією територією країни. Під час війни свою діяльність продовжують лише 7 БУР-осередків з 17, а саме у Запоріжжі, Харкові, Охтирці, Києві, Чернігові, Львові та Закарпатті.
Організація пропонує декілька видів волонтерства: БУР табір протягом тижня, БУРчик на 1-3 дні, екоакція БУР толока та довгострокове волонтерство, розраховане на 3 місяці.

Прихисток для 50 осіб: як його облаштовують волонтери
Проєкт являє собою облаштування прихистку у будівлі гуртожитку для 45-55 людей, які залишилися без домівки. Там буде 9 спальних кімнат та одна кімната для вбиральні з душем. До БУРу по співпрацю звернулися “Асоціація шелтерів Запоріжжя” й організація “Захист прав жінок в Запоріжжі”. Загалом не вистачало волонтерів та будівельних матеріалів.

Організація «Будуємо Україну Разом» заздалегідь запросила двох майстрів, щоб ті оглянули об’єкт та оцінили його для облаштування. Будівельні роботи розпочалися 1 квітня та проводяться понині у вихідні. Щоразу до акції доєднуються 18-20 волонтерів/волонтерок, які хочуть докласти зусиль до перемоги. Одною з них є Анна Прохватило, яка вже не вперше приходить на БУРчик:
«Позаяк вбити лопатою пу*іна я не можу, я можу допомагати людям, які постраждали від війни. Допомогти з проживанням, підтримати добрим словом, викликати посмішку – це вже немало. Це дрібнички, які нас єднають і поширюють добро і любов Україною.
Також я прагну знаходитися в колі однодумців, тому ходжу до БУР. Відчуття спільної ідеї єднає і дуже надихає».

Наразі завершився етап шпаклювання та триває фарбування. Також команда готує комунікації для вбиральні та душу: водовідведення, водопостачання та електропостачання.
Наступні проєкти, після цього, БУР розпочинатиме вже в кінці серпня:
«Ми отримували і ще можемо отримувати заявки на БУРчик. Як закінчимо ремонт на актуальному об’єкті, то перейдемо до наступного. Але перед тим, ми хочемо відпочити до середини-кінця серпня» – повідомляє координатор організації Руслан Безкібальний.
Участь в акції: що треба та що отримаєш
БУР завжди вітає нових учасників. Щоб доєднатися до акції, вам треба заповнити анкету.
Координатор Руслан розказує, що кожен може обрати знайомий чи цікавий йому процес роботи:
«Майстер пише план робіт і скільки людей потрібно на процеси. Люди зголошуються і починають працювати. Якщо хтось не вміє щось робити, то майстер підказує у ролі наставника. За бажанням волонтери можуть змінити роботу або навчити інших»
Натомість БУР пропонує волонтерам та волонтеркам отримати:
- Нові досвід та знайомства;
- Веселу та дружню атмосферу;
- Смачний обід;
Сертифікат про участь в акції.







Автор: Єлизавета Менчикова