Головна » Суспільство » Допомога переселенцям: як БУРчик облаштовує прихисток у Запоріжжі

Допомога переселенцям: як БУРчик облаштовує прихисток у Запоріжжі

Будуємо Україну Разом - БУР
Будуємо Україну Разом - БУР

У Запоріжжі зареєструвалося понад 213 тисяч ВПО та кількість збільшується понині. Знайти новий дах над головою допомагає також громадська організація «Будуємо Україну Разом». Волонтери облаштовують шелтер, в якому можуть проживати 50 переселенців. Детальніше про облаштування прихистку розказуємо у нашому матеріалі.

Хто такі БУР?

БУР – «Будуємо Україну Разом» – виник у Краматорську у 2014 році як програма Української освітньої платформи. Це була волонтерська акція відбудови зруйнованих ворогами будинків. Незалежною громадською організацією програма стала у 2022 році та почала ширитися всією територією країни. Під час війни свою діяльність продовжують лише 7 БУР-осередків з 17, а саме у Запоріжжі, Харкові, Охтирці, Києві, Чернігові, Львові та Закарпатті.

Організація пропонує декілька видів волонтерства: БУР табір протягом тижня, БУРчик на 1-3 дні, екоакція БУР толока та довгострокове волонтерство, розраховане на 3 місяці.

Результати роботи БУР в Україні
Результати роботи БУР в Україні

Прихисток для 50 осіб: як його облаштовують волонтери

Проєкт являє собою облаштування прихистку у будівлі гуртожитку для 45-55 людей, які залишилися без домівки. Там буде 9 спальних кімнат та одна кімната для вбиральні з душем. До БУРу по співпрацю звернулися “Асоціація шелтерів Запоріжжя” й організація “Захист прав жінок в Запоріжжі”. Загалом не вистачало волонтерів та будівельних матеріалів.

Волонтери БУРчику
Волонтери БУРчику

Організація «Будуємо Україну Разом» заздалегідь запросила двох майстрів, щоб ті оглянули об’єкт та оцінили його для облаштування. Будівельні роботи розпочалися 1 квітня та проводяться понині у вихідні. Щоразу до акції доєднуються 18-20 волонтерів/волонтерок, які хочуть докласти зусиль до перемоги. Одною з них є Анна Прохватило, яка вже не вперше приходить на БУРчик:

«Позаяк вбити лопатою пу*іна я не можу, я можу допомагати людям, які постраждали від війни. Допомогти з проживанням, підтримати добрим словом, викликати посмішку – це вже немало. Це дрібнички, які нас єднають і поширюють добро і любов Україною.

Також я прагну знаходитися в колі однодумців, тому ходжу до БУР. Відчуття спільної ідеї єднає і дуже надихає».

Анна (праворуч) разом із волонтерками
Анна (праворуч) разом із волонтерками

Наразі завершився етап шпаклювання та триває фарбування. Також команда готує комунікації для вбиральні та душу: водовідведення, водопостачання та електропостачання.

         Наступні проєкти, після цього, БУР розпочинатиме вже в кінці серпня:

«Ми отримували і ще можемо отримувати заявки на БУРчик. Як закінчимо ремонт на актуальному об’єкті, то перейдемо до наступного. Але перед тим, ми хочемо відпочити до середини-кінця серпня» – повідомляє координатор організації Руслан Безкібальний.

Участь в акції: що треба та що отримаєш

БУР завжди вітає нових учасників. Щоб доєднатися до акції, вам треба заповнити анкету.

         Координатор Руслан розказує, що кожен може обрати знайомий чи цікавий йому процес роботи:

«Майстер пише план робіт і скільки людей потрібно на процеси. Люди зголошуються і починають працювати. Якщо хтось не вміє щось робити, то майстер підказує у ролі наставника. За бажанням волонтери можуть змінити роботу або навчити інших»

Натомість БУР пропонує волонтерам та волонтеркам отримати:

  • Нові досвід та знайомства;
  • Веселу та дружню атмосферу;
  • Смачний обід;

Сертифікат про участь в акції.


Автор: Єлизавета Менчикова