Зима навчила українців бути в повній готовності до відключень світла. Що чекає на Україну в майбутньому зимовому сезоні невідомо, але підготуватися заздалегідь можна. Inform.zp.ua зібрав вам корисні поради на випадок відключення електроенергії.
Освітлення
У разі відключення світла, можна вдатися до використання різноманітних альтернативних джерел освітлення, щоб забезпечити комфорт і безпеку. Ось кілька популярних варіантів:
Нічні лампи: Ці пристрої обладнані акумуляторами та створюють деяку базову видимість у приміщенні. Нічні лампи є практичним рішенням підтримки видимості в умовах блекауту. В інтернеті є різні варіації ламп у різному ціновому сегменті.

Кемпінгові ліхтарі: Компактні та портативні кемпінгові ліхтарі стають незамінними у разі блекауту. Вони працюють від батарей або акумуляторів і забезпечують яскраве світло, яке можна використовувати як всередині будинку, так і на вулиці.

Свічки та сірники: Класика, яка ніколи не виходить із моди. Свічки створюють атмосферне освітлення та можуть бути розташовані в різних частинах будинку.

Гірлянди на батарейках: Ці прикраси не лише додають затишок та настрій у будинку, але й можуть служити як джерело додаткового світла у разі потреби. Гірлянди на батарейках легко встановлюються у різних місцях та споживають мінімум енергії.

Мобільний зв’язок та інтернет
Роумінг: У разі відсутності мобільного зв’язку в оператора ви можете скористатися національним роумінгом. Для абонентів lifecell національний роумінг працює автоматично. Абоненти Київстар та Vodafone можуть скористатися цією опцією, виконавши налаштування вручну на смартфоні. На сайті операторів подано інструкції, як підключити цю опцію.

Для власників телефонів із двома сім-картами можна спробувати переключитися з мережі одного оператора на іншу.
Wi-Fi: Дізнайтеся у вашого провайдера, чи працює домашній інтернет під час відключення мережі. Якщо він працює, тоді потрібно купити спеціальний шнур та підключити роутер до павербанку.

Опалення
Твердопаливний котел: Такі котли можна топити як вугіллям, дровами, так і трісками, брикетами. Це надійний варіант опалення при вимкненні електроенергії.

Тепловий насос: Такий прилад працює, переміщуючи тепло з холодного джерела до теплого. Він може витягувати тепло з повітря та води. Він також може забезпечувати у приміщенні гарячу воду.

Енергія та акумулятори
Альтернативні джерела енергії та акумулятори важливі при відключенні світла. Два основні варіанти – павербанки та генератори.
Павербанки (портативні зарядні пристрої): Це переносний пристрій, який зберігає електроенергію і може заряджати мобільні пристрої, такі як смартфони та планшети. Вони оснащені вбудованими акумуляторами різної ємності та роз’ємами для підключення до різних пристроїв.

Генератори: Вони являють собою пристрої, які перетворюють механічну енергію в електричну. Вони можуть бути дизельними, бензиновими, газовими або працювати на альтернативних джерелах пального.

Інша підготовка
Також до підготовки можна віднести не лише закупівлю різних приладів, а й пошук Пунктів Незламності. Це ті місця, де ви зможете підзарядити пристрої та зігрітися. У багатьох магазинах стали ставити місця для заряджання пристроїв на випадок блекауту. Ознайомтеся заздалегідь із місцями, куди ви зможете прийти у разі потреби.

Важливо пам’ятати, що у разі відключення світла потрібно підготувати запас продуктів, води та медикаментів. Теплий одяг теж стане в нагоді під час блекауту.