Запорізькі рятувальники одними з перших виїжджають на місця прильотів, розбирають завали, бачать руйнування житлових будинків та роблять головне – рятують життя людей.
Про порятунок людей, можливе безпечне місце під час обстрілів та головне у житті Inform.zp.ua розповів начальник караулу другої пожежно-рятувальної частини міста Запоріжжя Антон Заболотний.
«Я був саме на зміні, коли почалося повномасштабне вторгнення РФ 24 лютого рано вранці. З того часу основна робота не змінилася, але додали суттєвої роботи обстріли, а точніше – їх наслідки – руйнування, завали. Рятувати людей – це наша головна робота, в цьому нічого не змінилося», – говорить Антон Заболотний.
За словами рятівника, бути готовими до того, що доведеться з завалів діставати людей – просто неможливо. Завжди треба діяти по ситуації.
«Всі ситуації різні, різні завали, руйнування, наслідки. Трапляються як руйнування житлового будинку, так і господарчої споруди. Всі випадки – складні. У моїй пам’яті залишиться надовго – це руйнування на вулиці Зестафонській, 8 у Запоріжжі минулого року. Тоді у 9-типоверховому будинку було повністю зруйновано під’їзд. Ми туди приїхали одні з перших. Це було пекло… Ми гасили вогонь, діставали людей, розбирали завали. Поруч були житлові будинки, які теж постраждали та було багато людей, які потребували допомогу», – говорить рятувальник.
Щодо безпечного місця, де краще знаходитись запоріжцям під час обстрілів чи прильотів – це укриття, а принцип двох стін може врятувати не завжди.
«У деяких випадках це працює – дві стіни, підвал, сховище, підземні переходи. Але якщо прилітає ракета, як у випадку на Зестафонській, то навряд врятує дві стіни чи підвал. Якщо є можливість пройти до укриття, які є поруч, то краще це зробити, сподіватися лише на удачу не варто», – закликає рятувальник.
- Що змінилося майже за два роки війни в Україні особисто для вас?
«І раніше цінності були, але зараз, мабуть, вони стали більш міцні та головні. Це родина, друзі. Моя родина залишилася у Запоріжжі та з самого початку нікуди не виїжджала. Моя родина – це моя підтримка. Багато хто з друзів пішли воювати з перших днів вторгнення – ціную їх, підтримую та завжди хвилююсь. Життя – це найцінніше, буде життя – буде і все інше. Ми живемо, розвиваємося, допомагаємо і сподіваємось на нашу перемогу. Лише перемогу – іншого навіть у думках немає», – зізнається Антон Заболотний.
Нагадаємо, про те, як поводитись під час війни, які виклики виникають у запоріжців та чи варто відкладати життя на потім журналістам Inform.zp.ua розповіла психологиня Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, старший лейтенант служби цивільного захисту Юлія Сидоренко.
Як ми писали раніше, запорізькі рятувальники працюють над розмінуванням території не лише в Запорізької області, а й на деокупованих територіях інших областей. Сапери виїжджають у Харківську, Херсонську та Миколаївську області. Не дивлячись на те, що піротехніки щоденно працюють над розмінуванням, знадобиться ще багато часу, аби очистити території України від вибухонебезпечних предметів.