Після низки новорічних свят люди традиційно беруться за детоксикацію організму. Очищення і відновлення організму не тільки поліпшить самопочуття, але і відновить фігуру.
Як адаптувати організм після свят і впоратися з найчастішими проблемами розповіли в Центрі громадського здоров’я.
Проблема 1: переїдання жирної їжі
Це сьогодні синонім атеросклеротичним бляшкам в судинах, які не «чистяться» і «обвислому животу» – вісцерального жиру.
Що робити:
Відмовитися від шкідливої їжі, куріння, алкоголю. Можна споживати різні активні харчові інгредієнти. Сполуки, що містяться в таких продуктах, активують наші власні детоксикаційні системи.
Це свіжовичавлені соки з буряка, імбиру, яблук і моркви, додавання меленого льону до каш і супів, використання різноманітних спецій, споживання заморожених ягід, регулярне додавання в їжу всіх видів капусти і часнику з цибулею.
Проблема 2: порушення роботи кишечника
Через порушення цілісності і проникності кишечника, бактерії і їх залишки (які залишаються в неперетравленої їжі) можуть потрапляти в кров, що може викликати хронічне запалення (зокрема в нейронах), нейродегенеративні хвороби, сепсис і підвищення температури.
Що робити:
Не варто промивати кишечник від токсинів, адже бактерії невід’ємна частина нашого кишечника. Слід відновити баланс мікрофлори раціоном, багатим харчовими волокнами, звернувшись до лікаря-гастроентеролога.
Також робити акцент на овочі, фрукти, зелень, горіхи, злаки і бобові.
Проблема 3: порушення сну
Розлади сну загрожують не тільки фізичним і емоційним виснаженням, але і можуть привести до набору ваги, розвитку діабету, серцево-судинних захворювань і депресії.
Що робити:
- Дотримуйтесь режиму сну. Лягайте спати і прокидайтеся одночасно. Не варто порушувати режим на вихідних.
- Лягайте спати тільки якщо відчуваєте себе втомленим.
- Провітріть спальну кімнату перед сном і встановіть комфортний для вас температурний режим.
Проблема 4: хронічний стрес
Стан, який призводить до порушень не тільки сну, але і серцево-судинних захворювань, захворювань шлунково-кишкового тракту і передчасного старіння шкіри і загибелі нейронів. Це виснаженість, незрозуміла слабкість, тривожність, тобто «помилкова інтоксикація».
Що робити:
Проаналізувати власний ритм життя (можна з психотерапевтом), знайти причини хронічного стресу і скласти план управління ними. Змінити ставлення, змінити роботу, припинити токсичні відносини, взяти ініціативу в свої руки.
Проблема 5 «Соціальне похмілля»
Це втома і навіть повне виснаження і вигорання після інтенсивного спілкування, притаманне інтровертам.
Що робити:
Знати себе, власні потреби в кількості соціальних контактів, і вчасно усамітнюватися. Побільше гуляти на свіжому повітрі.