Запоріжці, які рятуються від війни в країнах Євросоюзу, мають оновити посвідки на проживання. Низка країн подовжили тимчасовий захист для українців ще на рік.
Як продовжити тимчасовий захист в різних країнах – читайте в матеріалі.
Чехія
Українські біженці, які перебувають у Чехії, можуть продовжити тимчасовий захист до кінця березня 2025 року. Продовження тимчасового захисту відбувається у два етапи.
Перший крок. Онлайн-реєстрація
- Необхідно створити обліковий запис на Інформаційному порталі для іноземців. Заповнити форму, вказавши необхідну інформацію, а також зазначити актуальне місце проживання та підтвердити його.
За наявності дітей віком до 15 років їх реєстрацію проводять уповноважені представники. Особи, які досягли 15 років, реєструються самостійно.
- Останнім етапом онлайн-реєстрації є вибір дати та часу візиту до відділення МВС для вклеювання візової наклейки. Після цього тимчасовий захист буде автоматично продовжено до 30 вересня 2024 року. Онлайн-реєстрацію потрібно пройти до 15 березня 2024 року.
Другий крок. Візит до відділення МВС
Під час онлайн-реєстрації треба прийти в назначену дату у відділення МВС. Змінити раніше обрану дату можна в особистому обліковому записі тільки з поважних причин. Після візиту до поліцейського відділення і вклеювання візової наклейки тимчасовий захист буде продовжено до 31 березня 2025 року. Відвідати відділення МВС потрібно до 30 вересня 2024 року.
Польща
Тимчасовий захист для українських біженців в Польщі продовжено до 30 червня 2024 року, повідомляє сайт Канцелярії президента Польщі.
Дія Закону поширюється на українців, які прибули на територію країни у період із 24 лютого 2022 року до 4 березня 2024 року.
Зазначається, що Закон був ухвалений відповідно до рішення Ради ЄС щодо продовження тимчасового захисту українських шукачів притулку до 4 березня 2025 року.
Болгарія
Тимчасовий захист для українських біженців в Болгарії продовжено до 4 березня 2025 року, повідомляється на фейсбук-сторінці Посольства України в Болгарії.
Це рішення також стосується осіб без громадянства та громадян інших держав, які легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та мають дійсну посвідку на проживання на території України.
Якщо такі особи не можуть повернутися до країни чи регіону походження в безпечних умовах, вони також мають право отримати тимчасовий захист шляхом реєстрації в тому самому порядку, який передбачений для громадян України та членів їхніх сімей.
Своєю чергою Державне агентство у справах біженців Болгарії додатково повідомить про дату та місця, де можна зробити перереєстрацію продовження терміну дії карток тимчасового захисту українців, які вже користуються цим статусом у Болгарії.
Люксембург
Тимчасовий захист для українських біженців в Люксембурзі продовжено до 4 березня 2025 року. Про це повідомляється у пресрелізі Міністерства внутрішніх справ країни.
Продовження статусу тимчасового захисту дозволяє нашим співгромадянам без обмежень працювати в країні протягом ще одного року.
Особам, які вже користуються статусом тимчасового захисту, МВС країни надіслало листи з інструкцією, дотримання якої дозволить продовжити дію захисту.
Українці, у яких терміни сертифікатів тимчасового захисту спливають 3 березня 2024 року та які не отримали такого листа, мають зв’язатися з Управлінням імміграції країни за допомогою електронної пошти: [email protected].
Молдова
Тимчасовий захист для українських біженців в Молдові продовжено до 1 березня 2025 року, повідомляють на сайті уряду країни.
Зазначається, що тимчасовий захист буде продовжено автоматично як і документ, що посвідчує особу набувача тимчасового захисту.
Відповідне рішення ухвалено виконавчою владою з метою забезпечення стабільності українців, які знайшли прихисток на території країни.
Українці з тимчасовим захистом матимуть право працювати на території Республіки Молдова і не потребуватимуть для цього отримання права на тимчасове проживання. Але для цього вони повинні зареєструватись у місцевому територіальному підрозділі Національного агентства зайнятості.
Заяву на отримання тимчасового захисту на рік можуть подати до 1 березня 2024 року українці, які вже перебувають у країні, а також громадяни України, які прибудуть у Молдову після цієї дати.
Словаччина
Тимчасовий захист для українських біженців у Словаччині продовжено до 4 березня 2025 року, 4 березня 2025 року. Відповідну постанову ухвалив Уряд країни.
Статус тимчасового захисту дозволяє шукачам притулку працювати на території Словаччини, здобувати середню та вищу освіту, мати доступ до медичної допомоги та житла, а також надає право на матеріальну допомогу у разі потреби.
Оновити документ, що дає дозвіл на проживання, можна через електронні служби Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки за посиланням.