Атаки росіян по українській енергосистемі все більше погіршують можливості виробництва електроенергії. Це підтверджує ситуація після удару по Дніпровській ГЕС.
Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Після ударів по українським енергооб’єктах були тимчасові перебої в подачі електроенергії, води та інших послуг.
“Російським військам не вдалося вивести з ладу українську енергосистему 22 березня, але, можливо, вони мають намір продовжити посилені удари по енергетичній інфраструктурі в наступних серіях ударів, особливо для того, щоб отримати вигоду з триваючих затримок з наданням західної допомоги в галузі безпеки, які, як повідомляється, як очікується, значно обмежать можливості протиповітряної оборони України”, – зазначають аналітики.
Росіяни ще раніше намагалися знизити деякі можливості України з виробництва електроенергії: захоплення Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) у березні 2022 року, окупація Каховської гідроелектростанції (КГЕС) у лютому 2022 року та подальше руйнування її греблі у червні 2023 року, а тепер значних збитків Дніпровській гідроелектростанції (ДГЕС) у Запоріжжі.
Що відомо про ракетну атаку по Запоріжжю 22 березня?
Зранку 22 березня російські війська здійснили масований обстріл Запоріжжя. За попередньою інформацією, окупанти випустили 20 ракет по місту.
Удари прийшлися й по Дніпровській ГЕС. Внаслідок влучання стався витік нафти в Дніпро. Фахівцями Держекоінспекції відібрані проби води з метою лабораторного дослідження.
Внаслідок ракетних ударів у м. Запоріжжя кількість постраждалих осіб збільшилась до 29 (з них 2 дітей).