Головна » Суспільство » Нардепка із Запорізької області висловилася проти КиївПрайду

Нардепка із Запорізької області висловилася проти КиївПрайду

КиївПрайд
Фото со страницы организаторов

Народна депутатка із Запорізької області Юлія Яцик, яка 2022 року вийшла з партії “Слуга народу”, на своїй сторінці у Facebook висловилася проти Маршу Рівності.

Під постом чимало відомих запоріжців залишили свої коментарі: одні не підтримали нардепку, а інші навпаки – були солідарні з її думкою.

Цього року вперше з початку повномасштабного вторгнення відбувся Марш рівності в Києві. 

Не оминула своєї увагою подію Юлія Яцик. Вона висловилася проти проведення подібних заходів. На думку народної депутатки, Марш “популяризує” ЛГБТК+ та дорікнула, що на охорону Київпрайду було виділено кошти “платників податків:

“Я проти їх популяризації,  публічної підтримки, навіть пропаганди та масових заходів на захист ЛГБТ не зрозуміло від кого і від чого№”.

“Чому заради проведення таких заходів за 2 млн.грн коштів платників податків держава забезпечує їм охорону поліції?”, – пише Яцик. 

Також вона додала, що, на її думку, зараз є більш вразливі верстви населення, які потребують державної підтримки та світової спільноти:

“ Як на мене, є більш вразливі верстви населення України, які потребують  підтримки з боку держави та світової спільноти — це наші постраждалі від війни діти, люди з інвалідністю, хворі на аутизм, ДЦП, онкологію та ін.,  поранені військові, воїни з ампутацією кінцівок, переселенці з окупованих територій, родини загиблих героїв”. 

Допис народної депутатки викликав жваву дискусію. Наразі він зібрав понад тисячу коментарів. 

Координаторка проєкту “Безпечний простір” Наталя Селюкова зауважила, що представники ЛГБТК+ провели Марш задля того, щоб Верховна Рада прийняла законопроєкти, які б надавали рівні права. 

Мова йде про законопроєкт №5488 “Про посилення покарань на ґрунті ненависті”, а також 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”. 

“Тобто коли ЛГБТ працюють на ППО, військовими медиками і т.д., вас і тих, хто поділяє ваші думки, не дуже хвилює їх сексуальна орієнтація. Але при цьому ЛГБТ не мають права мати такі самі права, як інші? І інститут реєстрованих партнерств, про який йшла мова на прайді, вкрай необхідний саме зараз.

Шкода, що вас не хвилює при цьому енна кількість церков московського патріархату “з традиційними цінностями”, які, якщо і про гроші, займають українську землю, яка могла бути використана не для руйнування країни, а навпаки”, – пише Наталя Силюкова.

У Марші взяло участь понад 500 людей, серед яких була колона ЛГБТК+ військових з банером “ArmUkraineNow”, повідомили організатори КиївПрайду. Зібралися представники ЛГБТК+, військові, ветерани війни, дипломати. Однією з вимог учасників Маршу рівності було ухвалення закону про цивільні партнерства та закону про дискримінацію.

З безпекових міркувань, цьогоріч кількість учасників та учасниць була обмеженою. Загалом уся акція тривала 30 хвилин, поліція суттєво обмежила маршрут Маршу (до 100 метрів).

Нагадаємо, 15 червня, в Запріжжі відбувся футбольний матч між командою Хортицької національної академії та патрульною поліцією. Під час гри на полі відбулася бійка, внаслідок якої одного з гравців вдарили цеглою.

Відео з місця події почало ширитися в мережі.

На ньому можна побачити, що приводом послужило те, що 16-річний представник команди ХНА потягнув за футболку гравця команди патрульних і між ними розпочалася бійка.