Вчора, 17 червня, мешканці Запоріжжі спостерігали в небі купчасто-дощову хмару (Cumulonimbus incus) у формі ядерного “гриба”, або ж просто гриба.
Фахівці Запорізького обласного центру з гідрометеорології пояснили, що така форма хмари утворюється, коли у своєму розвитку хмара зустрічається на висоті з шаром більш теплого повітря (інверсією). Вертикальний розвиток хмари припиняється, а її вершина розтікається під цим шаром у вигляді ковадла. Саме тому хмара набуває форми, схожої на гриб.
Ці хмари можуть спричиняти метеорологічні явища, такі як грози, град та шквали в літній період.
Купчасто-дощові хмари — це різновид хмар вертикального розвитку. Їхні основи розташовуються на висоті 100—200 метрів і складаються з водяних крапель, а вершини сягають висоти 8—10 км, інколи навіть до 14 км, та складаються з льодяних кристалів.
Нагадаємо, у ніч на 1 травня в низці областей, зокрема Запорізькій, бачили яскравий спалах в небі. Деяким людям вдалося зафільмувати небесне явище, яке в мережі назвали метеоритом.
У науковців існує два припущення про небесне явище, яке бачили запоріжці нещодавно вночі. Але дослідники впевненні, що об’єкт був космічного походження.
За словами науковця, яскравий спалах в небі міг бути болідом. Тобто дуже яскравий метеорит. За іншою версією, це був шматок “космічного сміття”.