У Запорізькій області двоє мешканців, працівник комунгоспу та освітянка пенсійного віку, піднялися по кар’єрних сходах завдяки співпраці з окупантами. Вони очолили освітні заклади та організували навчальний процес за стандартами держави-агресора. За свої злочинні дії колаборанти можуть отримати тюремний термін.
Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Запорізькій області.
До початку повномасштабного вторгнення 36-річний житель села Андрівка Бердянського району працював у місцевому комунгоспі. Після окупації він погодився на співпрацю з представниками держави-агресора та обійняв керівну посаду директора так званої “Троянської середньої школи” Бердянського району.
Ще одна зрадниця, 64-річна освітянка з Мелітопольського району, стала директоркою навчального закладу, створеного окупаційною адміністрацією під назвою “Воскресенська загальноосвітня школа № 58”.
Псевдодиректори зібрали педагогічні колективи, які погодилися працювати під керівництвом окупаційної влади, та оголосили про впровадження російських освітніх стандартів і викладання предметів російською мовою. Освітній процес, який реалізують зрадники, має на меті сформувати у дітей на тимчасово окупованих територіях знання та світоглядні позиції, спрямовані на усвідомлення величі Російської Федерації, її історичної ролі, а також заперечення історико-культурних надбань і традицій українського народу.
Слідчі кваліфікували дії обох фігурантів за частиною 3 статті 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. За погодженням із Мелітопольською та Бердянською окружними прокуратурами, зловмисникам заочно повідомлено про підозру. Згідно з інкримінованою статтею, їм загрожує позбавлення волі на строк до 3 років із забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.
Нагадаємо, Служба безпеки України (СБУ) заочно повідомила про підозру так званому очільнику окупаційної адміністрації тимчасово окупованої частини Запорізької області Євгену Балицькому у новому кримінальному провадженні.