Сьогодні, 29 червня, в Запоріжжі та Запорізькій області будуть проводитися погодинні відключення електроенергії.
Про це повідомляє пресслужба ПАТ “Запоріжжяобленерго”.
За вказівкою НЕК «Укренерго», з метою збереження стабільної роботи Об’єднаної енергосистеми, 29 червня у Запорізькій області діятимуть графіки погодинних відключень (ГПВ) протягом усієї доби, з 00:00 до 24:00, з одночасним вимкненням по дві черги.

Графік погодинних відключень на сьогодні виглядає наступним чином:
- 00:00 – 04:00: вимикатимуться черги 5 та 2;
- 04:00 – 08:00: черги 3 та 6;
- 08:00 – 12:00: черги 1 та 4;
- 12:00 – 16:00: черги 2 та 5;
- 16:00 – 20:00: черги 3 та 6;
- 20:00 – 24:00: черги 4 та 1.
Чому почалися відключення світла
Дефіцит в енергосистемі Україні стався внаслідок ракетних ударів ворога по українським електростанціям.
“З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» змушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів”, – пояснили в “Укренерго”.
За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, потепління дещо знизило рівень споживання електроенергії в Україні. І це, ймовірно, дасть можливість не відключати споживачів упродовж ночі та вранці. Вимушені обмеження триватимуть ще упродовж місяців – і влітку, і восени та взимку.
Чому графіки публікують ввечері, а потім змінюють
Графіки погодинних відключень «Запоріжжяобленерго» публікує зазвичай ввечері, коли “Укренерго” надає інформацію про ліміти енергоспоживання по області на наступну добу. “Поки цієї інформації немає – відсутнє й розуміння, наскільки треба скоротити споживання електроенергії, скільки споживачів мають бути залучені до цього процесу і т. ін. Щойно отримуємо обмеження – а це відбувається ввечері, – ми формуємо графіки та публікуємо їх. В середньому, інтервал між отриманням лімітів та оприлюдненням графіків становить до 30 хвилин”, – пояснили в обленерго.
Графік на тиждень наперед неможливо створити через нестабільну ситуацію в енергосистемі.