Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Події » Екологія » Масштабна пожежа поблизу Енергодара: вогонь підбирається до місцевого кладовища та магазину (ФОТО)

Масштабна пожежа поблизу Енергодара: вогонь підбирається до місцевого кладовища та магазину (ФОТО)

Масштабна пожежа поблизу Енергодара: вогонь підбирається до місцевого кладовища та магазину (ФОТО)

Масштабна пожежа поблизу Енергодара. Фото: Дмитра Орлова/Масштабный пожар возле Энергодара. Фото: Дмитрия Орлова

Вже кілька днів поблизу тимчасово окупованого Енергодара горить лісопаркова зона. Вогонь все ближче підбирається до міста.

Масштабна пожежа поблизу Енергодара
Масштабна пожежа поблизу Енергодара. Фото: Дмитра Орлова

Про це повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов на своєму телеграм-каналі.

За його словами, пожежа триває вже третю добу станом на 11 липня. Лісопаркова зона продовжує горіти. Окупаційна влада разом з росіянами майже нічого не роблять для приборкання пожежі. На місце події прибули декілька пожежних машин, але техніку практично не вводять в експлуатацію.

Масштабна пожежа поблизу Енергодара
Масштабна пожежа поблизу Енергодара. Фото: Дмитра Орлова

“Пригнали кілька одиниць техніки, але практично не задіюють її. Чи то техніка не працює належним чином, чи то нема фахівців-рятувальників. А скоріше все разом,” – пише Дмитро Орлов.

Вогонь все ближче наближається до міста. Ще трохи — і може зайнятися місцеве кладовище та магазин “Чайка”.

“Почалася верхова пожежа, що дуже небезпечно. Територія за 7 школою вже практично знищена,” – продовжує посадовець.

Тимчасово окуповане місто в диму. Російські військові заборонили містянам робити фото та відео поширення пожежі.

Масштабна пожежа поблизу Енергодара
Масштабна пожежа поблизу Енергодара. Фото: Дмитра Орлова

Що відомо про тимчасову окупацію Енергодара?

Нагадаємо, у ніч на 4 березня росіяни обстріляли найбільшу атомну електростанцію в Європі — Запорізьку АЕС, а потім захопили її. Водночас війська РФ тимчасово окупували місто Енергодар. Перед тим, як росіяни зайшли до міста, місцеві мешканці намагалися зупинити ворожі війська. Енергодарці стояли на в’їзді до міста, намагаючись перекрити дорогу. Деякий час їм це вдавалося, однак 3 березня росіяни почали стріляти у беззбройних людей.

Територія станції періодично зазнає обстрілів, у яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки й дислокації своїх військовослужбовців. Міжнародні організації неодноразово оприлюднювали докази того, що РФ мілітаризувала ЗАЕС.


Inform.zp.ua також писав, що 15 червня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі розповів журналістам російського державного ЗМІ “Известия” про чергові удари по території тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції.

Гроссі повідомив «Известиям», що невідомі особи напали на інспекторів і експертів МАГАТЕ на ЗАЕС, порушуючи або ставлячи під загрозу принципи безпечної експлуатації станції. Він також заявив, що по ЗАЕС були завдані безпілотні удари, і що МАГАТЕ не може ідентифікувати винних через складність визначення точок відправлення безпілотників або їх походження на основі залишків.

Російські журналісти стверджували, що українські війська завдали ударів по ЗАЕС 7 квітня, і навмисно перекрутили слова Гроссі, щоб створити враження, що він говорив саме про атаки українських військових. Таким чином, російські ЗМІ намагаються перекласти відповідальність за удари по найбільшій в Європі атомній електростанції на Україну.