Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Економіка » Росія привласнила географічний бренд “Мелітопольської черешні”

Росія привласнила географічний бренд “Мелітопольської черешні”

Росія привласнила географічний бренд “Мелітопольської черешні”

“Мелітопольська черешня”. Фотоілюстрація/”Мелитопольская черешня”. Фотоиллюстрация

Роспатент видав свідоцтво про “виключне право” на використання бренду “Мелітопольська черешня” на користь окупаційної адміністрації тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомляє російське видання ТАСС.

Як зазначає ТАСС, Федеральна служба з інтелектуальної власності Росії видала перше свідоцтво на регіональний бренд, що є географічним зазначенням “Мелітопольська черешня”.

Як “Мелітопольська черешня” стала брендом?

Нагадаємо, що в 2020 році “Мелітопольська черешня” отримала офіційний статус географічного бренду в Україні, ставши першою українською ягодою, яка отримала визнання в Євросоюзі. До повномасштабного вторгнення чверть усієї черешні в Україні вирощували в Запорізькій області, а більша частина черешневих садів розташована в Мелітопольському районі. Тут на площі понад 1,3 тисячі гектарів десятиліттями вирощували ягоди, що стали основним джерелом доходу для багатьох мешканців регіону завдяки їх елітній якості та унікальному смаковому балансу.

У 2017 році Мелітопольська міська рада ухвалила Програму просування продукції на зовнішні ринки, розроблену за підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проєкт ПРОМІС). Програма передбачала підвищення експортного потенціалу міста та популяризацію місцевих виробників. У межах цієї Програми у 2019 році була створена громадська спілка «Асоціація виробників мелітопольської черешні», яка ініціювала реєстрацію географічного зазначення черешні як важливого кроку для розвитку місцевого підприємництва, захисту прав на продукцію і розширення експортних можливостей.

Мелітопольська черешня – це не окремий сорт, хоча у назві кількох сортів черешні дійсно присутнє слово «мелітопольська». Це 44 сорти, внесені в Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні


Inform.zp.ua також писав, що вже кілька днів поблизу тимчасово окупованого Енергодара горить лісопаркова зона. Вогонь все ближче підбирається до міста.