Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Історія » О. Хортиця » На березі Дніпра в Запоріжжі знайшли ріг бізона (ФОТО)

На березі Дніпра в Запоріжжі знайшли ріг бізона (ФОТО)

На березі Дніпра в Запоріжжі знайшли ріг бізона (ФОТО)

На острові Хортиця було знайдено ріг бізона.
Фото: Валерія Кємєнова/На острове Хортица был найден рог бизона.
Фото: Валерия Кеменова

На острові Хортиця під час прогулянки Віктор Кадурін знайшов ріг бізона, який мешкав тут тисячі років тому.

Про це повідомив запорізький мандрівник та біолог Валерій Кємєнов на своїй сторінці у Facebook.

За словами біолога, знахідку було зроблено 28 липня на пляжі Наукового містечка, розташованого на острові Хортиця.

Ріг бізона
На фото Віктор Кадурін, який знайшов ріг бізона. Фото: Валерія Кємєнова.

“Це цікава знахідка на дні Дніпра, свідком якої я став випадково. Ріг бізона (зубра), який мешкав на цих землях тисячі років тому. Разом з Віктором Кадуріним ми пройшли вздовж Нового Дніпра на о. Хортиця (пляж Наукового містечка)”, – зазначив Кємєнов у своєму повідомленні.

Нагадаємо, житель Запоріжжя Віктор Дронович під час прибирання сміття на косі поблизу урочища Сагайдачного знайшов старовинну мотику, яка може належати до V-III тис. до н. е. Знахідку передали до Національного заповідника “Хортиця”.

Віктор прибирав сміття на території місцевого урочища у лівобережній частині Дніпропетровського району Запоріжжя. У піску він побачив дивний кістяний предмет з отвором. Чоловік вирішив показати знахідку своєму знайомому, художнику-гончару Олександру Шкалікову. Побачивши предмет, митець одразу зрозумів, що перед ним давній артефакт – мотика для оброблення землі.