Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Здоров'я » У Запоріжжі фіксують сказ: чим він небезпечний і як уберегтися

У Запоріжжі фіксують сказ: чим він небезпечний і як уберегтися

У Запоріжжі фіксують сказ: чим він небезпечний і як уберегтися

Сказ у тварин

У Запоріжжі фіксують сказ у свійських тварин. Станом на початок місяця цей діагноз поставили 53 тваринам. Вірус вражає центральну нервову систему і, якщо людина не отримує медичну допомогу після укусу, він може викликати захворювання головного мозку, яке призведе до смерті.

Про це повідомили у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

За шість місяців цього року в Запорізькій області зафіксували 1105 звернень за медичною допомогою в заклади охорони здоров’я, з них 244 дітей. Звернення були пов’язані з укусами диких (лисиці, кажани, гризуни) та свійських тварин (собаки, коти, велика рогата худоба). 

Станом на 1 вересня підтверджений діагноз сказу поставили 53 тваринам: з них 3 – велика рогата худоба, 19 – собаки, 27 – коти.

Що таке сказ

Сказ – гостре інфекційне захворювання тварин і людей, яке спричиняє вірус. Воно швидко пошкоджує центральну нервову систему і з вірогідністю 100% призводить до смерті людини.

Найчастіше люди інфікуються в результаті контакту (укусів) з хворими на сказ домашніми котами, собаками та дикими тваринами: лисицями, вовками та кажанами. Також небезпеку становлять безпритульні невакциновані тварини. 

Вакцина від сказу існує. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря, а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні. При появі симптомів вакцина не допоможе.

Курс профілактичної імунізації призначають людям, які професійно пов’язані з ризиком зараження сказом. Йдеться про фахівців ветеринарної медицини, працівників ветеринарних лабораторій, клінік, мисливців.

Сказу можна запобігти, якщо щорічно вакцинувати свійських тварин, триматись подалі від диких тварин і звертатись по медичну допомогу до появи симптомів. 

Симптоми

Ранні симптоми сказу можуть проявлятися у вигляді лихоманки з болем і поколювання чи печіння у місці рани. На початку інфікування у людини підвищується температура, вона відчуває біль, поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. На пізніших стадіях вірус поширюється на центральну нервову систему та спричиняє запалення головного та спинного мозку.

Інкубаційний період сказу – від 1 тижня до 1 року, але зазвичай становить 2-3 місяці. Найнебезпечнішими є укуси в ділянку голови та шиї.

Нагадаємо, запоріжці можуть безкоштовно вакцинуватися в будь-якому пункті щеплень. Наразі в регіоні є дози вакцини від COVID-19, кашлюку та ще десяти хвороб.