Сьогодні, 25 жовтня, в Україні пройшов Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. У Запоріжжі також долучилися до його написання.
Журналісти Inform.zp.ua побували в безпечному просторі “Затишно space” від Благодійного фонду “Схід SOS”. Прийти туди і взяти участь у написанні могли всі охочі.
Цьогоріч авторкою тексту стала письменниця та есеїстка Оксана Забужко, він мав назву “Магія голосу”. У тексті йшлося про те, як голос може об’єднувати людей. Читав диктант для українців письменник, музикант і військовослужбовець Павло Вишебаба.



Враженнями від диктанту поділилась Наталія, мешканка Енергодару, яка відвідала безпечний простір. Каже, що долучилася вперше і це справило на неї позитивне враження. Особливо їй запам’яталось, як під час трансляції показували українців з різних куточках світу та міст України:
“Так на душі аж тепло, що Україна і там, і там. Що мову нашу чують усюди”, – ділиться Наталія.

Вона зазначила, що текст їй сподобався, однак вона вважає його складним в плані орфографії та пунктуації. Надсилати його на перевірку не планує, адже писала виключно для себе.
“Якщо я потраплю до себе у місто і будуть отакі радіодиктанти, то я обов’язково буду брати участь з Енергодара”, – запевняє жінка.

Враженнями поділилась і Ірина. Вона приїхала до Запоріжжя із Степногірська Василівського району. Це перший її радіодиктант.

“Раніше (ред. – у минулі роки) у мене не було часу писати, а от сьогодні виділила час. Мені дуже приємна аудиторія, де я писала, поспілкуватися і взагалі послухати людей з інших країн. Голос Павла Вишебаби мені дуже приємно на слух сприймався. І сам текст мені, в принципі, сприймався легко, але з розділовими знаками було важкувато трохи. Надсилати кудись навряд чи буду, але ще подумаю” – розповіла про враження Ірина.



Що відомо про Всеукраїнський радіодиктант національної єдності
Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо, вперше його писали у 2000 році. Головною метою є об’єднання українців. Стати учасником та написати диктант міг будь-хто у будь-якій точці України та за кордоном.
Текст радіодиктанту оприлюднять 28 жовтня об 11:00 на сайті Українського Радіо та на сайті Суспільне Культура.
Куди надіслати диктант на перевірку
Роботи прийматимуть онлайн та офлайн, однак надсилання на перевірку не є обов’язковим.
Можна:
- надіслати текст Радіодиктанту паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 27 жовтня;
- сфотографувати чи відсканувати написаний текст у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff або .pdf та надіслати його до 11:00 28 жовтня на адресу [email protected].