Вчора, 28 жовтня, у Запоріжжі проводили дослідження атмосферного повітря по вулиці Морфлотська,38 та М.Корищенка, 38. На обох вулицях фахівці виявили перевищення норми небезпечних речовин – фенолу, формальдегіду та сірководню.
Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Протягом дня, 28 жовтня, фахівці проводили планові моніторингові дослідження атмосферного повітря на території житлових забудов у точках по вулиці Морфлотська,38 та М.Корищенка, 38. Всього для досліджень відібрали 2 проби атмосферного повітря та зробили 7 вимірювань гамма-фону.
У результаті дослідження, на вулиці Мортфлотська, 38 виявили перевищення норми трьох небезпечних речовин в атмосферному повітрі. А саме – сірководню (0,012 мг/м³), у якого норма була перевищена у 1,5 рази, фенолу (0,017 мг/м³) – норма перевищена у 1,7 рази та формальдегіду (0,043 мг/м³), у якого норма була перевищена у 1,23 рази.
Крім того, фахівці зафіксували перевищення ще однієї шкідливої речовини на вулиці М. Корищенка, 38. Норма фенолу (0,012 мг/м3) була перевищена у 1,2 рази.
Чим небезпечні фенол, формальдегід та сірководень
Фенол — це отруйна речовина, небезпечна для людей, рослин і тварин. Він потрапляє у довкілля під час виробництва пластмас, барвників і вибухових речовин, забруднюючи повітря та воду. Тому робота з фенолом вимагає особливої відповідальності щодо збереження екології та здоров’я людей.
Як ми писали раніше, сірководень – це газ, який має дуже виразний і стійкий запах. Він схожий на запах тухлих яєць, проте людський організм швидко адаптується до нього. У результаті, це призводить до зниження здатності відчувати його присутність.
Внаслідок отруєння сірководнем може з’являтися різь в очах, подразнення верхніх дихальних шляхів, кашель та чхання. Відсутність належного лікування в деяких випадках призводить до бронхіту та зниження гостроти зору.
Перші ознаки гострого отруєння формальдегідом: сльозотеча, різь в очах, нежить, кашель, задуха, головний біль, порушення координації рухів, судоми. При вдиханні його парів можливе виникнення алергічних реакцій шкіри.