Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Як ВПО, українцям за кордоном та мешканцям окупованої частини Запорізької області отримати пенсію

Як ВПО, українцям за кордоном та мешканцям окупованої частини Запорізької області отримати пенсію

Як ВПО, українцям за кордоном та мешканцям окупованої частини Запорізької області отримати пенсію

Заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Вікторія Терещенко. Фото: ЗОДА

Ті, хто перебуває за кордоном, внутрішньо переміщені особи та мешканці тимчасово окупованих територій, можуть звернутися до Пенсійного фонду для отримання пенсійних виплат.

Про процедуру звернення та умови нарахування розповіла під час брифінгу Вікторія Терещенко, заступниця начальника Головного управління ПФУ в Запорізькій області, повідомляє Запорізька ОВА.

Пенсійний вік в Україні залежить від страхового стажу. Станом на 2024 рік, вийти на пенсію в 60 років можуть громадяни з 31 роком стажу, а до 2028 року ця норма зросте до 35 років. Особи з меншим стажем можуть виходити на пенсію у 63 або 65 років, залежно від його тривалості. Із 2028 року громадяни зі стажем у 40 років матимуть можливість вийти на пенсію незалежно від віку. Для тих, хто працював на важких роботах або має статус учасника бойових дій, діють пільгові умови виходу на пенсію.

Подати заяву на призначення пенсії або перерахунок стажу можна через вебпортал ПФУ, увійшовши в особистий кабінет за допомогою електронного підпису. Також є можливість подати документи особисто у відділеннях ПФУ, незалежно від місця проживання.

Що роботи українцям за кордоном та ВПО

Українці за кордоном можуть подати заяву на пенсію онлайн або поштою. Для цього необхідно додати засвідчені копії документів про тимчасовий захист, статус біженця або реєстрацію з місця проживання, засвідчені нотаріусом або дипломатичним представником.

Жителі тимчасово окупованих територій можуть звернутися до ПФУ для нарахування пенсії протягом воєнного стану та трьох місяців після його завершення. Для внутрішньо переміщених осіб, які втратили трудову книжку або мають неповні записи, стаж можна підтвердити архівними документами або показаннями свідків.

Нагадаємо, кожен українець може отримати виплату 1000 гривень в рамках нової програми “єПідтримка”. Гроші надійдуть на карту “Національного кешбеку”, відкрити яку можна через “Дію”. 

Inform.zp.ua зібрав всю інформацію про те, як отримати “1000 гривень від Зеленського”.