Головна » Кримінал » Резонанс » Запорізька АЕС знову на межі блекауту через обстріли: що відомо

Запорізька АЕС знову на межі блекауту через обстріли: що відомо

обстрел ЗАЭС
Ілюстративне фото

Сьогодні вночі через черговий російський обстріл Запорізька атомна електростанція втратила одну з двох зовнішніх ліній електропередачі. Зараз станція працює лише на одній лінії, яка забезпечує її живлення.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Це вже третій випадок у листопаді, коли ЗАЕС опиняється під загрозою повного блекауту. Якщо остання лінія буде пошкоджена, станція залишиться без зовнішнього живлення. Це становитиме загрозу для радіаційної безпеки.

“Вже втретє за листопад через ворожі обстріли відключилась одна з ліній електропередачі, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з українською енергосистемою. Українські енергетики почнуть відновлення роботи лінії, щойно дозволить безпекова ситуація. Лише повернення Україні контролю над окупованою Запорізькою АЕС  може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції. Кожен день окупації станції наближає ЗАЕС до катастрофи”, – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

Оновлення 11:09. Фахівці вже працюють над відновленням лінії живлення ЗАЕС, повідомили в Міненерго.

Нагадаємо, востаннє через російський обстріл була знеструмлена одна з двох ліній живлення Запорізької АЕС 21 листопада. До цього така ж ситуація сталася 16 листопада.

Раніше ми писали, що Росія може припинити діяльність фахівців Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), якщо вважатиме їх перебування там недоцільним. У заяві зазначено, що експерти МАГАТЕ перебувають на ЗАЕС виключно за згодою російської влади та лише доти, поки Росія вважає їхню присутність там виправданою. Росіяни стверджують, що завдання фахівців МАГАТЕ обмежується фіксуванням провокацій, які, на їхню думку, здійснює Україна щодо станції та її персоналу.

Обладнання Запорізької атомної електростанції швидко виходить з ладу через російську окупацію. І хоча всі шість енергоблоків перебувають у стані холодного зупину, це не зупиняє руйнування.