Сьогодні, 31 грудня, у Запоріжжі відновлюється рух комунального транспорту через греблю ДніпроГЕС.
Про це повідомляє «Запоріжелектротранс».
Тролейбуси:
- № 3 «Вул. Піщана – 4-й Південний мкрн»;
- № 8 «Сімферопольське шосе – завод «Запоріжкабель»;
- № 11 «Вул. Сєдова – Арматурний завод»;
- № 17 «Вул. Сєдова – Бородінський мкрн».
Автобуси (без заїзду на о. Хортиця):
- № 17 «Арматурний завод – 3-й Південний мкрн»;
- № 18 «Бородінський мкрн – 4-й Південний мкрн»;
- № 72 «Бородінський ринок – вул. Пархоменка».
Більш детально з графіком руху комунального транспорту можна ознайомитись за посиланням.
Нагадаємо, що 27 та 28 грудня в Запоріжжі на понад 10 годин обмежували рух через греблю ДніпроГЕС у зв’язку з проведенням ремонтних робіт.
Хронологія ракетних атак на ДніпроГЕС в Запоріжжі
- 31 жовтня 2022 року, вранці, російські окупанти завдали масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури в Україні. Зокрема, було зафіксовано влучання ракети у електричну підстанцію Дніпровської ГЕС.
- 22 березня 2024 року, вранці, російські окупанти вчергове під час одного з наймасованіших ракетних ударів по об’єктам критичної інфраструктури і енергетики України обстріляли Дніпровську ГЕС, сильно пошкодивши, але не зруйнувавши греблю, рух автодорожнім переїздом греблі був повністю обмежений
- 1 червня 2024 року, вночі, російські окупанти здійснили масовану комбіновану атаку по території України, під ракетний удар потрапило й місто Запоріжжя. За даними обласної та міської влади, в Запоріжжі окупанти вгатили по об’єкту енергетичної інфраструктури. Після нічних масованих ракетних ударів по Запоріжжю тимчасово було перекрито рух греблею Дніпровської ГЕС. За повідомленням начальника Запорізької ОВА Івана Федорова, внаслідок ракетної атаки РФ по місту вночі 1 червня, ДніпроГЕС перебуває в критичному стані, а про вироблення електроенергії — навіть не йдеться.
Читайте також:
Укргідроенерго визначилася з компанією, яка побудує захисні споруди для захисту будівлі Дніпровської ГЕС-2 у Запоріжжі. Вартість робіт оцінили в 4,362 млрд грн.
Унаслідок падіння рівня води в Дніпрі, на Хортиці виявили артефакт, пов’язаний з будівництвом Дніпровської ГЕС. Колесо, яке знайшли у воді, було частиною заземлення для веж, зведених на острові.