Окупаційна влада планує створити митний пропуск у порту тимчасово окупованого Бердянська для «полегшення вивезення зерна» з Запорізької області.
Про це повідомляють “Новини Приазов’я”.
Російський уряд разом з окупаційною владою частини Запорізької області з жовтня опрацьовують питання створення митного пропуску в порту Бердянська, і це рішення вже погодив президент рф Володимир Путін.
Таким чином, росіяни мають намір «полегшити» вивезення викраденого зерна з тимчасово окупованих територій, а також «забезпечити можливість прямого переміщення аграрної продукції та будматеріалів з Єгипту та Туреччини».
«З Бердянського порту зерно вивозять малими судами або в порт Ростова, або Новоросійська, де його перевантажують на більші судна, що можуть перевозити більше вантажу. Після цього зерно йде під російським прапором у порт «дружньої» країни. Зазвичай це була Сирія. Там зерно змінює власника, судно, прапор, і вже продається як «чисте» зерно, яке не має зв’язку з викраденим в Україні. Хоч цей процес довгий і дорогий, він все ж відбувається», – пояснив керівник «Центру вивчення окупації» Петро Андрющенко.
Бердянський порт має змогу приймати судна більшого дедвейту, завантажувати їх і відправляти на експорт без необхідності заходити в інші російські порти.
Нагадаємо, у тимчасово окупованому Бердянську частково обвалилася берегоукріплююча споруда. Росіяни ще не розпочали ремонтні роботи, будинки можуть бути підтоплені.
Читайте також:
У тимчасово окупованому Бердянську росіяни зупинили роботи з очищення пляжів Бердянської коси від нафтопродуктів, посилаючись на снігопад.
На тимчасово окупованій території Запорізької області, зокрема в Приазов’ї, російська окупаційна влада заборонила пити воду з-під крана. Без питної води залишаються мешканці Кирилівки, Юр’ївки, Малої Тернівки, Шелюг, Єфремівки, Косого та Лиманського.
Під час російської атаки 18 січня в Запоріжжі зазнала руйнувань будівля, де проводився прийом громадян управлінням праці та соціального захисту мешканців з тимчасово окупованого Бердянська. У зв’язку з цим адресу довелося змінити.