Головна » Події » Екологія » Відхилення у питній воді на Запоріжжі: результати досліджень

Відхилення у питній воді на Запоріжжі: результати досліджень

вода
Ілюстративне фото/Иллюстративное фото

7 лютого були проведені дослідження якості питної води в місцях водозборів, на водозаборах, водопровідних спорудах та мережах централізованого господарсько-питного водопостачання. У Запорізькому районі виявлені відхилення у питній воді.

Про це повідомляє Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ).

Протягом доби 7 лютого 2025 року було досліджено 10 проб питної води, а саме:

  • м. Запоріжжя — 4 проби на мікробіологічні показники та 4 проби на санітарно-хімічні показники;
  • м. Вільнянськ — 1 проба на мікробіологічні показники та 1 проба на санітарно-хімічні показники.

Відхилення від нормативних санітарно-хімічних показників зафіксовано в 1 пробі питної води:

  • Запорізький район, смт. Кушугум, вул. Партизанська/Зоряна, 65/1-а — за показником «тригалогенметани» (сума).

Тригалогенметани — це сполуки, що утворюються під час хлорування води. У великих дозах ці речовини можуть накопичуватися в тканинах і органах, викликаючи рак шлунка, ободової та прямої кишки, печінки, сечового міхура, а також проблеми з травною системою.

Нагадаємо, 24 січня під час дослідження якості питної води у Запорізькій області, в селі Великий Луг, були виявлені відхилення від норми.

Читайте також:

У Вознесенівському районі, на вул. Кам’яногірська, виявлено чергове несанкціоноване сміттєзвалище. Це з’ясували спеціалісти екологічної інспекції.

В Дніпровському районі Запоріжжя на вулиці Богдана Хмельницького, 25 фахівці проводили дослідження атмосферного повітря. У результаті виявили, що рівень концентрації сірководню перевищує норму.

У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області на косі виявили масштабне забруднення мастильними матеріалами. Забруднена територія вже сягнула 15 кілометрів.

28 січня екологічні інспектори виїхали в Шевченківський район після скарг мешканців на неприємний запах у повітрі. Фахівці виявили підприємство, яке забруднює повітря.

Мешканці Комунарського району Запоріжжя скаржаться на неприємний запах у повітрі. Фахівці екоінспекції почали перевірку джерел потенційного забруднення повітря. Однак наразі нічого не знайшли.


📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈