З 15 лютого до 31 березня в Україні вводиться заборона на вилов щуки у зв’язку з її нерестовою активністю.
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Південного округу.
Заборона поширюється не лише на період відкладення ікри, але й на переднерестову міграцію, коли риба стає особливо вразливою до вилову.
За незаконний вилов щуки порушникам загрожує штраф у розмірі 3 468 грн за кожну рибу, а також адміністративна чи кримінальна відповідальність.
“Наголошуємо, що Державна екологічна інспекція Південного округу щодня проводить рейди з метою виявлення порушників природоохоронного законодавства”, – йдеться у повідомленні.
Цікаві факти про щуку
Щука — це хижа риба, яка належить до роду «щукові». Вона водиться практично в усіх середніх і великих водоймах, але зустрічається також і в малих річках, ставках та озерах. Щука населяє прісні водойми по всій планеті, в багатьох країнах світу.
Щуки комфортно почуваються в водоймах з кислотністю pH 4,75. При зниженні рівня кисню у водоймі у щук виникають проблеми з диханням, тому вони часто гинуть зимою в водоймах, де рівень кисню падає до критичного рівня. Це свідчить про те, що щука віддає перевагу чистій воді, збагаченій киснем.
Цей вид риби може виростати до півтора метрів в довжину і важити близько 30 кг або більше. Вона має прогонисту форму, досить велику голову і пащу. Забарвлення щуки залежить від умов проживання, зокрема від наявності водної рослинності, тому її колір може варіюватися від сіро-зеленого до сірувато-жовтуватого або сірувато-бурого. Уздовж боків можуть бути поперечні смуги або великі бурі або оливкові плями темного відтінку. Плавці парні й мають характерний помаранчевий відтінок. В деяких озерах зустрічаються щуки сріблястого кольору.
Відрізнити самку від самця можна за формою сечостатевого отвору: у самців отвір схожий на вузьку довгасту щілину, а у самок він має поглиблення овальної форми, обведене рожевою облямівкою.
Щука часто обирає для проживання густі зарості водної рослинності. У таких місцях вона може довго залишатися нерухомою, чекаючи на здобич. Коли з’являється потенційний об’єкт полювання, щука робить швидкий ривок. Вона завжди проковтує свою здобич починаючи з голови.
Нагадаємо, восени для любителів риболовлі відкриваються можливості наловити хижої риби великих розмірів. Розповідаємо, де можна порибалити запоріжцям, та які місця є забороненими.
📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈