Уряд спростив порядок отримання пенсій та страхових виплат для внутрішньо переміщених осіб, українців за кордоном і тих, хто залишився на тимчасово окупованих територіях. Відтепер пенсіонери можуть отримувати свої виплати на будь-який банк України, а не лише через Ощадбанк, як це було раніше.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Раніше ті, хто отримав статус ВПО до 24 лютого 2022 року, або виїхав за кордон після цієї дати, мали окремий алгоритм отримання виплат. Це ускладнювало доступ до пенсій. Тепер діятимуть єдині умови для всіх, незалежно від місцезнаходження.
Як отримати пенсію, якщо ви за кордоном або на ТОТ
- Відкрити рахунок у будь-якому банку України;
- раз на рік потрібно проходити фізичну ідентифікацію (до 31 грудня);
- якщо ви на ТОТ, раз на шість місяців здійснити хоча б одну фінансову операцію (якщо за цей період не проходили ідентифікацію).
“Такі вимоги встановлено для підтвердження того, що пенсіонер, який проживає за межами підконтрольної території України (наприклад, на ТОТ або за кордоном) – живий, і кошти пенсії зі своєї картки отримує саме він”, – пояснюють на Урядовому порталі.
Як пройти фізичну ідентифікацію
Пройти фізичну ідентифікацію можна кількома способами: онлайн та офлайн.
Офлайн:
Для цього треба відвідати відділення Пенсійного фонду України (ПФУ) або банк, де відкритий пенсійний рахунок. При собі потрібно мати:
- паспорт отримувача виплати або законного представника, у випадку дитини – свідоцтво про народження;
- відкритий рахунок чи картку, на яку надходить пенсія;
- пенсійне посвідчення.
За кордоном можна особисто звернутись до закордонної дипломатичної установи України та отримати документ із посвідченням факту, що особа є живою. Після цього – написати заяву в довільній формі про продовження виплати пенсій і разом із документом відправити поштою на відділення ПФУ за місцем реєстрації.
Онлайн:
- Через портал електронних послуг ПФУ за допомогою “Дія.Підпис”. Інструкція є за цим посиланням.
- Через відеозв’язок (Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp або Zoom). Для цього потрібно зайти на портал електронних послуг ПФУ, відкрити вкладку “Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку” та заповнити форму. У ній вказати особисті дані, контактну інформацію, обрати зручний месенджер та натиснути “Подати заяву”. Протягом 10–30 днів фахівець ПФУ зв’яжеться для підтвердження особи.
Якщо не пройти ідентифікацію, виплату пенсії зупинять. Вона відновиться після проходження ідентифікації, але не пізніше, ніж через рік з моменту припинення виплат.
“Звертаємо увагу, що виплата пенсій громадянам на ТОТ та тим, які виїхали з ТОТ, відбувається за умови підтвердження інформації про неодержання пенсії від рф. Для цього необхідно написати заяву на ПФУ в довільній формі про неодержання пенсії від рф, та подати до ПФУ”, – зазначають за посиланням.
Нагадаємо, з 1 березня пенсії для всіх категорій пенсіонерів збільшили на 11,5% від суми, яку вони отримували минулого року.
📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈