Головна » Суспільство » Жителів Запоріжжя попереджають про небезпеку: яку саме

Жителів Запоріжжя попереджають про небезпеку: яку саме

Жук Майка

На вулицях Запоріжжя помітили жука Майка звичайна (Meloe proscarabaeus), отрута якого може становити загрозу для здоров’я людини.

Про це повідомляється на телеграм-каналі “Запоріжжя-інфо”.

Майка — отруйний жук. Коли йому загрожує небезпека, він виділяє з зчленувань тіла маслянисту, неприємно пахнучу рідину, що містить отруту під назвою кантаридин. При попаданні на шкіру вона викликає хімічний опік, після якого тривалий час залишаються хворобливі пухирі. Потрапивши у великій кількості в організм, ця отрута може бути смертельною.

Що відомо про жука Майка звичайну

З першими по-справжньому теплими днями на схилах Дністровського каньйону можна зустріти цю цікаву та незвичну комаху. Майка звичайна (Meloe proscarabaeus) — жук з родини наривників (Meloidae). Він чорного або темно-синього кольору з металевим відливом, має м’яке тіло без задніх крил і редуковані надкрила. Самки відрізняються великим, товстим черевцем. Тіло незграбне, м’ясисте, у самок з сильно роздутим черевцем, яке частково прикрите надкрилами. Довжина тіла коливається від 15 до 40 мм.

Майка звичайна веде денний спосіб життя. Більшу частину дня жук проводить на поверхні ґрунту і лише зрідка заповзає на рослини. Його крила слабо розвинуті, тому жук не літає.

Життя майок дуже коротке: самці вмирають після спарювання, а самки — як тільки відкладають яйця. При кладці самка вириває ямочку глибиною приблизно 26 мм і відкладає яйця купкою. Влаштувавши одне гніздо, вона переходить до іншого, так що загалом відкладає від 2 до 10 тисяч яєць.

Личинки живляться рослинами, але також ведуть паразитичний спосіб життя на личинках інших комах, що їм неважко завдяки невеликому розміру. Вони паразитують у гніздах бджіл. Молоді личинки розселяються на далекі відстані, забираючись на квітки та прикріплюючись до бджіл і інших літаючих комах. Для приманювання цих комах група личинок може імітувати бутон квітки.

У Стародавній Греції отрута майки звичайної використовувалася для страти засуджених злочинців. В середні віки виділений секрет комахи застосовувався для видалення бородавок. У XIX столітті з нього готували гомеопатичні препарати, якими намагалися лікувати інфекційні захворювання, зокрема сказ.


📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈